Liga czeska - 23. kolejka 2. ligi: 1. FC Brno - FK Pardubice 3-1 (2-1)

W spotkaniu 23. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 17 kwietnia, jedenastka FC Brno wygrała z Pardubicami 3-1 (2-1). Mecz na Městský fotbalový stadion Srbská obejrzało 2 856 widzów.

23. kolejka Czechy - 2. liga
2019-04-17 18:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Srbská | Widzów: 2856 | Arbiter: T. Klíma
D. Kovář 36'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze FC Brno nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie Michal Škoda dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedenastka FC Brno niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 20 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Daniel Kovář.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ladislav Krejčí.

W 51. minucie kartkę dostał Martin Sejvl z zespołu gości. W 60. minucie Pavel Cerny zastąpił Martina Tomla.

W 64. minucie w drużynie FC Brno doszło do zmiany. Antonín Růsek wszedł za Lukasza Magerę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Antonín Růsek wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brno, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie meczu. W 72. minucie Pavel Sokol został zmieniony przez Davida Hufa, a za Ladislava Mužíka wszedł na boisko Dan Šafařík, co miało wzmocnić zespół Pardubic. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Petera Štepanovskiego na Jakuba Přichystala oraz Michala Škodę na Ondreja Pachlopníka.

W 90. minucie kartką został ukarany Jiří Piroch, piłkarz Pardubic. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Jan Jeřábek
 42′ Ladislav Krejčí
Emil Tischler
 16′ Michal Škoda
Pavel Černý

Arbiter nie ukarał zawodników FC Brno żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.