Liga czeska - 23. kolejka: 1. FK Pribram - FK Mladá Boleslav 0-0

29 lutego na Energon Aréna w Przybramiu odbyło się starcie 23. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FK Pribram i FK Mlada Boleslav. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 1 267 widzów.

23. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-02-29 14:30 | Stadion: Stadion Na Litavce | Widzów: 1267 | Arbiter: O. Ginzel
1. FK Pribram
FK Mladá Boleslav
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Jedenastka FK Mlada Boleslav wygrała aż 14 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko pięć.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Jakub Klíma został zmieniony przez Antonína Křapkę.

W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michala Hubíneka z FK Mlada Boleslav, a w 38. minucie Karla Soldáta z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie arbiter ukarał kartką Alekseya Tataeva, piłkarza FK Mlada Boleslav. W 64. minucie w drużynie FK Mlada Boleslav doszło do zmiany. Tomas Wagner wszedł za Jiříego Klímę.

W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tomasa Wagnera z FK Mlada Boleslav, a w 76. minucie Lukáša Pazderę z drużyny przeciwnej. W 71. minucie w jedenastce FK Pribram doszło do zmiany. Jakub Šašinka wszedł za Radka Voltra. Trener FK Pribram wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dominika Kříža. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Filip Zorvan.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Dominikowi Křížowi z FK Pribram. Po chwili trener FK Mlada Boleslav postanowił wzmocnić linię pomocy i w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania zastąpił zmęczonego Tomáša Ladrę. Na boisko wszedł Jakub Fulnek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Minutę później w jedenastce FK Pribram doszło do zmiany. Jan Kvída wszedł za Karla Soldáta.

David Douděra
76′ Lukáš Pazdera
Jaroslav Zelený
38′ 90′ Karel Soldát
Lukáš Budínský
71′ Radek Voltr
Michal Hubínek26′
80′ Filip Zorvan
Jan Stejskal
90′ Jan Kvída
Antonín Křapka9′
David Šimek
Ondrej Mazuch
Pavel Hájek
Jonas Antonius Auer
80′ 82′ Dominik Kříž
Jakub Fulnek90′
Erdi Can Şehit
Michael Hönig
71′ Jakub Šašinka
Tomas Wagner64′ 70′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze FK Mlada Boleslav otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.