Liga czeska - 22. kolejka: MFK Karwina - FK Teplice 3-0 (3-0)

23 lutego na Městský Stadión w Karwinie odbyło się starcie 22. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami MFK Karwina i Teplica. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem MFK Karwina 3-0. Mecz obejrzało 2 452 widzów.

M. Janečka 43'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół MFK Karwina wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie żółtą kartkę dostał Gigli Ndefe, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników MFK Karwina w 18. minucie spotkania, gdy Ondřej Lingr strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół MFK Karwina, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Abdulrahman Taiwo.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Teplice: Lukaszowi Mareczkowi w 23. i Pavelowi Čmovšowi w 27. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marek Janečka wywołał eksplozję radości wśród kibiców MFK Karwina, strzelając kolejnego gola w 43. minucie pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Na drugą połowę drużyna Teplica wyszła w zmienionym składzie, za Pavela Moulisa, Petra Mareša weszli Jakub Maresz, Jan Knapík. W 61. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Adrielowi Ba z zespołu gospodarzy.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Lukasz Mareczek z zespołu Teplica i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 23. minucie. W 69. minucie za Marka Janečkę wszedł Martin Bukata. Po chwili trener MFK Karwina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Vukadin Vukadinovic, a murawę opuścił Adriel Ba.

W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Maresza, zawodnika Teplica. W 82. minucie Jakub Řezníček został zmieniony przez Admira Ljevakovicia, co miało wzmocnić drużynę Teplica. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ondřeja Lingra na Filipa Kubalę.

Tomasz Grigar
10′ Gigli Ndefe
Pavel Čmovš27′
Milan Rundić
Jan Shejbal
Martin Šindelář
Tomáš Vondrášek
61′ 78′ Adriel D'Avila Ba Loua
Alois Hyčka
 43′ 69′ Marek Janečka
Tomáš Kučera
 18′ 84′ Ondřej Lingr
Daniel Trubač
 22′ Abdulrahman Taiwo
Jakub Řezníček82′
Vladimír Neuman
Jakub Diviš
69′ Martin Bukata
Matěj Hýbl
Marek Hanousek
Jan Knapík46′
84′ Filip Kubala
Igor Paradin
78′ Vukadin Vukadinovic
Admir Ljevaković82′
Matko Babić
Jakub Maresz46′ 81′
Michal Petráň

Piłkarze gości obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.