Liga czeska - 22. kolejka 2. ligi: MFK Chrudim - FC Vysočina Jihlava 4-3 (3-2)

11 czerwca na Stadionie Za Vodojemem odbyło się starcie 22. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Chrudimu i Vysocinej Jihlavy. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chrudimu 4-3. Na stadionie stawiło się 250 widzów.

22. kolejka Czechy - 2. liga
2020-06-11 17:00 | Stadion: Stadion Za Vodojemem | Widzów: 250 | Arbiter: K. Hanousek
L. Zoubele 53'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Vysocinej Jihlavy wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chrudimu w czwartej minucie spotkania, gdy Daniel Vašulín zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Niedługo później Daniel Vašulín wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chrudimu, strzelając kolejnego gola w 14. minucie meczu.

Już na początku meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po kwadransie gry wynik na 3-0 podwyższył Petr Rybička.

Zawodnicy Vysocinej Jihlavy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Matěj Koubek. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 39. minucie za Jana Fortelnego wszedł Fares Shudeiwa.

W 40. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Chrudimu Ondřej Vencl. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Michalowi Trávníčekowi z Chrudimu. Była to 44. minuta spotkania.

Na drugą połowę zespół Vysocinej Jihlavy wyszedł w zmienionym składzie, za Walya Dioufa wszedł Martin Šimko. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Fares Shudeiwa z drużyny gości.

W 50. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Vysocinej Jihlavy Fares Shudeiwa.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie wynik ustalił Lukáš Zoubele.

Od 54. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Chrudimu oraz trzy drużynie przeciwnej. Od 61 minuty boisko opuścili zawodnicy Chrudimu: David Sixta, Tomáš Dostálek, Michal Trávníček, Petr Rybička, Ondřej Kesner, na ich miejsce weszli: Ladislav Mužík, Jan Nikodem, Jakub Krčál, Martin Sulík, Denis Krištof. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matěja Koubka, Tomáša Smejkala, Rajmunda Mikuša zajęli: Stanislav Klobása, Jakub Rezek, Luis Arroyo. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-3.

Vlastimil Veselý88′
54′ Ahmed Fofana
Waly Diouf
Vojtěch Řezníček
Jan Javůrek90′
44′ Michal Trávníček
Filip Novotný
40′ (samob.) Ondřej Vencl
Rajmund Mikuš
 15′ Petr Rybička
Tomáš Smejkal
 4′ (k.), 14′ Daniel Vašulín
Lukáš Zoubele  53′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po cztery żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.