Liga czeska - 22. kolejka 2. ligi: FK Baník Sokolov - FK Usti nad Łabą 3-1 (1-1)

W starciu 22. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 9 czerwca, zespół Banika Sokolov wygrał z FK Usti 3-1 (1-1). Mecz na Stadionie FK Baník Sokolov obejrzało 257 widzów.

22. kolejka Czechy - 2. liga
2020-06-09 17:00 | Stadion: Stadion FK Baník Sokolov | Widzów: 257 | Arbiter: J. Cihlář
V. Prošek 40'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Jedenastka FK Usti wygrała aż 13 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach meczu na listę strzelców wpisał się Adam Tkadlec.

Wysiłki podejmowane przez zespół FK Usti w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie Václav Prošek wyrównał wynik meczu.

W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marka Červenkę z Banika Sokolov, a w 44. minucie Bohumila Hudca z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie Jakub Dvořák zastąpił Daniela Kovářa. Między 57. a 71. minutą, boisko opuścili zawodnicy Banika Sokolov: Yu Kang-Hyun, Jakub Kopřiva, Marek Krátký, na ich miejsce weszli: Bidje Manzia, Vojtěch Machek, Stanislav Vávra. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jiříego Miskoviča, Lukáša Matějki zajęli: Daniel Richter, Fortune Bassey.

Piłkarze Banika Sokolov w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 79. minucie dającą prowadzenie bramkę dla zawodników gospodarzy zdobył Ondřej Ruml.

W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Petr Kunc, Daniel Chodora, a na ich miejsce weszli Youba Dramé, Václav Prošek. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Daniel Kovář z Banika Sokolov. Była to 85. minuta spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Stanislav Vávra.

W 90. minucie w zespole Banika Sokolov doszło do zmiany. Šimon Šmehyl wszedł za Ondřeja Rumla. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Youba Dramé
 3′ Adam Tkadlec
Bohumil Hudec44′
Jan Vondra
Jiří Miskovič
Jakub Kopřiva
Jan Peterka
 79′ Ondřej Ruml
Matyáš Písačka
David Skopec
Václav Prošek  40′
43′ Marek Červenka
Matěj Valenta
Kang-Hyun Yu
Lukáš Matějka

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FK Usti pokazał jedną.

Drużyna Banika Sokolov w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.