Liga czeska - 22. kolejka 2. ligi: Dukla Praga - FK Pardubice 0-1 (0-0)

W meczu 22. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 10 czerwca, zespół Dukli Praga przegrał z Pardubicami 0-1 (0-0). Mecz na Stadionie Juliska w Pradze obejrzało 300 widzów.

M. Hlavatý 77'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martina Chlumeckiego z Dukli Praga, a w 39. minucie Jana Jeřábeka z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Pardubic rozpoczął w zmienionym składzie, za Emila Tischlera, Pavela Černego weszli Cadu, Lukáš Pfeifer. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Dukli Praga doszło do zmiany. Tomáš Kott wszedł za Mohameda Doumbię.

W 61. minucie za Dominika Preislera wszedł Filip Hašek.

Jedynego gola meczu strzelił Michal Hlavatý dla drużyny Pardubic. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jiříego Pirocha z Dukli Praga, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Cadu z drużyny przeciwnej. W 82. minucie Marek Fábry został zmieniony przez Bastiana Ayonga, a za Daniela Součeka wszedł na boisko Vojtěch Hadaščok, co miało wzmocnić jedenastkę Dukli Praga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michala Hlavatego na Filipa Čiháka oraz Ewertona na Lee Sang-Hyeoka.

Marek Boháč
34′ Martin Chlumecký
Tomáš Čelůstka
Daniel Kozma
Jan Prosek
78′ Jiří Piroch
Pavel Zifčák

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Pardubic otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.