Liga czeska - 21. kolejka: SFC Opava - Viktoria Pilzno 0-3 (0-0)

W spotkaniu 21. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 16 lutego, zespół SFC Opava przegrał z Viktorią Pilzno 0-3 (0-0). Mecz na Stadionie v Městských sadech obejrzało 4 236 widzów.

21. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-02-16 14:30 | Stadion: Stadion v Městských sadech | Widzów: 4236 | Arbiter: E. Marek
SFC Opava
Viktoria Pilzno
0
3
J. Beauguel 57',63'
J. Kopic 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół SFC Opava wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Viktorii Pilzno próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 29. minucie kartkę dostał Joel Kaymba, piłkarz Viktorii Pilzno.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Pilzno w 57. minucie spotkania, gdy Jean-David Beauguel strzelił pierwszego gola. Trener Viktorii Pilzno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Ondřej Mihálik, a murawę opuścił Joel Kaymba.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Viktorii Pilzno, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie Jean-David Beauguel po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2.

W 68. minucie w zespole SFC Opava doszło do zmiany. Karol Mondek wszedł za Jiříego Texla. W tej samej minucie Petr Zapalač został zastąpiony przez Václava Juřenę. W 81. minucie Adam Hlouszek został zmieniony przez Jana Kopica, a za Jeana-Davida Beauguela wszedł na boisko Tomáš Chorý, co miało wzmocnić drużynę Viktorii Pilzno. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukáša Železníka na Jana Schaffartzika.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Bojan Dordič z SFC Opava.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jan Kopic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viktorii Pilzno, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania pojedynku. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Radim Řezník
85′ Bojan Dordič
Pavel Bucha
Jan Řezníček
Tomáš Hořava
68′ Jiří Texl
Lukáš Kalvach
68′ Petr Zapalač
Joel Ngandu Kayamba29′ 59′
Pavel Zavadil
Jan Kovařík
82′ Lukáš Železník
Christián Herc
68′ Karol Mondek
Jan Kopic81′  90′
82′ Jan Schaffartzik
Tomáš Chorý89′
68′ Václav Juřena
Ondřej Mihálik59′

Jedenastka Viktorii Pilzno była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.