Liga czeska - 21. kolejka: MFK Karwina - FC FASTAV Zlín 2-0 (1-0)

W pojedynku 21. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 15 lutego, zespół MFK Karwina zwyciężył z FASTAV Zlin 2-0 (1-0). Mecz na Městský Stadión w Karwinie obejrzało 2 648 widzów.

A. Taiwo 83'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania drużyna FASTAV Zlin wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz jeden remis.

Od pierwszych minut zespół MFK Karwina zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FASTAV Zlin była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MFK Karwina w 29. minucie spotkania, gdy Vojtěch Smrž strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki MFK Karwina.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Giglego Ndefego z MFK Karwina, a w 57. minucie Petra Jiracka z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener FASTAV Zlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Adnan Dżafić, a murawę opuścił Jakub Janetzký.

W 75. minucie Lamin Jawo został zmieniony przez Cheicka Oumara. A trener MFK Karwina wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Martina Bukatę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Marek Hanousek. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugiego gola. W 82. minucie kartkę dostał Adnan Dżafić, zawodnik FASTAV Zlin.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce MFK Karwina doszło do zmiany. Michal Petráň wszedł za Ondřeja Lingra.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka MFK Karwina, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Abdulrahman Taiwo.

W 87. minucie Vojtěch Smrž został zmieniony przez Vukadina Vukadinovica, co miało wzmocnić drużynę MFK Karwina. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Róberta Matějova na Simona Chwaszcza. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Matěj Rakovan
51′ Gigli Ndefe
Petr Buchta
Martin Šindelář
Martin Cedidla
Adriel D'Avila Ba Loua
Róbert Matějov88′
81′ Marek Hanousek
Dominik Simerský
Marek Janečka
Marek Hlinka
83′ Ondřej Lingr
Jakub Janetzký60′
Jan Moravec
Petr Jiracek57′
Kristi Qose
Vakhtang Tchanturishvili
 29′ 87′ Vojtěch Smrž
Antonín Fantiš
 83′ Abdulrahman Taiwo
Lamin Jawo75′
Vladimír Neuman
Stanislav Dostál
Martin Kouřil
Oleksandr Azatsky
81′ Martin Bukata
Ondřej Bačo
Filip Kubala
Lukáš Bartošák
87′ Vukadin Vukadinovic
Adnan Dżafić60′ 82′
83′ Michal Petráň
Cheick Oumar Conde75′

Šimon Chwaszcz88′

Jedenastka MFK Karwina zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.