Liga czeska - 21. kolejka: FK Jablonec - 1. FK Pribram 4-0 (1-0)

W meczu 21. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 17 lutego, zespół Jablonca wysoko wygrał z FK Pribram 4-0 (1-0). Mecz na Stadionie Střelnice w Jablonecu nad Nysą obejrzało 2 438 widzów.

21. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-02-17 18:00 | Stadion: Stadion Střelnice | Widzów: 2438 | Arbiter: O. Berka
K. Hämäläinen 81'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 starć drużyna Jablonca wygrała 20 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jablonca w 36. minucie spotkania, gdy Vojtěch Kubista zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Jablonca.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Jablonca w 52. minucie spotkania, gdy Jan Sýkora strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 55. minucie w zespole FK Pribram doszło do zmiany. Mihailo Cmiljanović wszedł za Lukáša Pazderę.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jan Sýkora z Jablonca. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Jaroslav Tregler z drużyny gości.

W 65. minucie Vladimir Jovović został zmieniony przez Tomáša Pilíka. W tej samej minucie trener FK Pribram postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Martina Jindráčeka. Na boisko wszedł Radek Voltr, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 80. minucie, w jedenastce Jablonca za Vojtěcha Kubisty wszedł Kasper Hämäläinen, a w drużynie FK Pribram Filip Zorvan zmienił Dominika Kříža.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kasper Hämäläinen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jablonca, strzelając kolejnego gola w 81. minucie pojedynku. Chwilę później trener Jablonca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Jan Chramosta, a murawę opuścił Jan Sýkora.

W 89. minucie sędzia ukarał kartką Martina Novego, zawodnika gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Lukáš Pazdera55′
 36′ 80′ Vojtěch Kubista
David Šimek
Dominik Plechatý
Jaroslav Tregler61′
Tomasz Huebschman
Jan Rezek
65′ Vladimir Jovović
Filip Zorvan80′
Jakub Považanec
Martin Jindráček65′
 52′, 55′ 84′ Jan Sykora
Jan Kvída
80′  81′ Kasper Hämäläinen
Soufiane Dramé
Jaroslav Peřina
Dominik Kříž80′
65′ Tomáš Pilík
Karel Soldát
84′ Jan Chramosta
Radek Voltr65′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Jablonca żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.