Liga czeska - 21. kolejka: Dynamo Czeskie Budziejowice - FK Mladá Boleslav 3-0 (3-0)

14 lutego na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach odbyło się starcie 21. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Dynamo i FK Mlada Boleslav. Mecz zakończył się zwycięstwem Dynamo 3-0. Na stadionie zasiadło 3 188 widzów.

21. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-02-14 18:00 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Widzów: 3188 | Arbiter: P. Kralovec
I. Schranz 38'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna FK Mlada Boleslav wygrała aż 12 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynamo w 15. minucie spotkania, gdy Patrik Čavoš zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Dynamo, strzelając kolejnego gola. W 19. minucie trafił Filip Havelka.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Lukášowi Budínskiemu z jedenastki gości. Była to 35. minuta spotkania.

Niedługo później Ivan Schranz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynamo, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie starcia. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Na drugą połowę drużyna FK Mlada Boleslav wyszła w zmienionym składzie, za Davida Douderę wszedł Jaroslav Zelený. Trener FK Mlada Boleslav wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jiříego Klímę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Tomáš Ladra.

W 68. minucie Patrik Brandner został zmieniony przez Karola Mészárosa. W 75. minucie Petr Javorek został zmieniony przez Pavela Šulca, a za Mateja Mršiča wszedł na boisko David Ledecký, co miało wzmocnić zespół Dynamo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Fulneka na Michaela Höniga. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Antonínowi Křapce i Jiříemu Klímie.

Daniel Pudil
68′ Patrik Brandner
Lukáš Budínský35′
 15′ Patrik Čavoš
Jakub Fulnek83′
 19′ Filip Havelka
Michal Hubínek
75′ Petr Javorek
Dominik Janošek
85′ Matej Mršič
Tomáš Ladra46′
 38′ Ivan Schranz
Jaroslav Zelený46′
68′ Karol Mészáros
Michael Hönig83′
75′ Pavel Šulc
Jiří Klíma46′ 90′
85′ David Ledecký
Adam Provazník

Sędzia nie ukarał zawodników Dynamo żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.