Liga czeska - 21. kolejka 2. ligi: FK Usti nad Łabą - FK Varnsdorf 2-3 (1-1)

W spotkaniu 21. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 6 czerwca, zespół FK Usti przegrał z Varnsdorfem 2-3 (1-1). Mecz na Městský stadion w Uściu nad Łabą obejrzało 150 widzów.

E. Micovčák 77'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 meczów jedenastka Varnsdorfu wygrała dziewięć razy i zanotowała pięć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Varnsdorfu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Adam Ondráček.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lukáš Novák z Varnsdorfu. Była to 29. minuta spotkania. W 35. minucie Lukáš Novák został zastąpiony przez Davida Bredę.

Jedenastka gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 31 minut, jednak zespół FK Usti doprowadził do remisu. Gola strzelił Michal Bílek. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna FK Usti rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fortune'a Basseya wszedł Lukáš Matějka. Także zespół Varnsdorfu wyszedł w zmienionym składzie, za Adama Ondráčeka wszedł Erik Micovčák. W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matyáša Písačkę z FK Usti, a w 54. minucie Petra Heppnera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Varnsdorfu w 68. minucie spotkania, gdy Pavlo Rudnytskyy zdobył drugą bramkę. W 71. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Daniel Chodora, Jiří Miskovič, a na ich miejsce weszli Youba Dramé, Daniel Richter.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Varnsdorfu, strzelając kolejnego gola. W 77. minucie wynik na 1-3 podwyższył Erik Micovčák. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Varnsdorf: Danielowi Novákowi w 79. i Miroslavowi Samoelowi w 80. minucie. W tej samej minucie wynik ustalił z rzutu karnego Lukáš Matějka. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Janowi Peterce, zawodnikowi FK Usti. Jedenastce FK Usti zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Varnsdorfu.

Petr Heppner54′
 41′ Michal Bílek
Martin Kouřil
Youba Dramé
Matěj Kubista
Bohumil Hudec
Ondřej Lehoczki
85′ Jan Peterka
Daniel Novák79′
51′ Matyáš Písačka