Liga czeska - 21. kolejka 2. ligi: FK Prostějov - FK Baník Sokolov 1-0 (1-0)

W starciu 21. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 6 czerwca, jedenastka Prostejovu wygrała z Banikiem Sokolov 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie 1. SK Prostějov w Prościejowie obejrzało 152 widzów.

21. kolejka Czechy - 2. liga
2020-06-06 17:00 | Stadion: Stadion 1. SK Prostějov | Widzów: 152 | Arbiter: A. Denev
FK Prostějov
FK Baník Sokolov
1
0
J. Koudelka 43'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jakubowi Kopřivie z Banika Sokolov. Była to 29. minuta meczu.

W 33. minucie za Bronislava Stáňę wszedł Jan Šteigl.

Jedyną bramkę meczu dla Prostejovu zdobył Jan Koudelka w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Prostejovu.

Między 46. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy Banika Sokolov: Jakub Kopřiva, Bidje Manzia, Stanislav Vávra, Ondřej Ruml, Yu Kang-Hyun, na ich miejsce weszli: Ondřej Machuča, Jakub Dvořák, Daniel Kovář, Marek Červenka, Adam Čihák. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karla Kroupy, Patrika Slaměny, Davida Pašeka, Milana Lutonskiego zajęli: Martin Sus, Jakub Rolinc, Matěj Biolek, Michal Zapletal. Między 51. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Banika Sokolov.

Jan Vondra
 43′ Jan Koudelka
Kang-Hyun Yu

Jedenastka Prostejovu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Banika Sokolov przyznał cztery żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.