Liga czeska - 21. kolejka 2. ligi: FC Vysočina Jihlava - FC Hradec Králové 1-1 (1-0)

8 czerwca na Stadionie v Jiráskově ulici odbyło się starcie 21. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Vysocinej Jihlavy i Hradca Kralove. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 210 widzów.

21. kolejka Czechy - 2. liga
2020-06-08 18:00 | Stadion: Stadion v Jiráskově ulici | Widzów: 210 | Arbiter: M. Zelinka
FC Vysočina Jihlava
FC Hradec Králové
1
1
J. Král 37' (samob.)
K. Pojezný 69' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 meczów jedenastka Hradca Kralove wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 37. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Hradca Kralove Jan Král.

W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ottona Urmę z Hradca Kralove, a w 42. minucie Lukáša Vaculíka z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vysocinej Jihlavy.

Na drugą połowę zespół Hradca Kralove wyszedł w zmienionym składzie, za Roberta Jukla, Christiána Frýdeka weszli David Doležal, Fahrudin Đurđević. W 48. minucie David Doležal zastąpił Jakuba Šípeka.

Między 54. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Hradca Kralove. W 68. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: František Čech, Dominik Soukeník, a na ich miejsce weszli Jan Mejdr, Kristián Zbrožek.

W 69. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Vysocinej Jihlavy Karel Pojezný. W 76. minucie kartką został ukarany Jiří Kateřiňák, piłkarz Hradca Kralove.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jan Mejdr57′
69′ (samob.) Karel Pojezný
Robert Jukl
42′ Lukáš Vaculík
Jiří Kateřiňák76′
Lukáš Zoubele
Adam Vlkanova
Stanislav Klobása
Erik Prekop

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Hradca Kralove przyznał pięć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Hradca Kralove w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.