Liga czeska - 20. kolejka: Viktoria Pilzno - FK Teplice 1-1 (1-1)

W meczu 20. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 15 grudnia, drużyna Viktorii Pilzno zremisowała z Teplicem 1-1 (1-1). Mecz na Doosan Aréna w Pilznie obejrzało 6 118 widzów.

J. Shejbal 24'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki zespół Viktorii Pilzno wygrał 16 razy i zanotował 14 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Pilzno w 11. minucie spotkania, gdy Luděk Pernica zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 13 minut, jedenastka Teplica doprowadziła do remisu. Gola strzelił Jan Shejbal. W 28. minucie arbiter pokazał kartkę Janowi Kopicowi, piłkarzowi gospodarzy.

W tej samej minucie Igor Paradin został zastąpiony przez Aloisa Hyčkę. W 37. minucie kartkę dostał Evgeniy Nazarov z drużyny gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Teplica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Pavel Vyhnal, a murawę opuścił Evgeniy Nazarov. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę otrzymał Roman Procházka z Viktorii Pilzno.

Kibice Viktorii Pilzno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tomáša Chorego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Tomáš Hořava. W 70. minucie Jan Kopic został zmieniony przez Joela Kaymbę, a za Michaela Krmenčíka wszedł na boisko Jean-David Beauguel, co miało wzmocnić zespół Viktorii Pilzno. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Trubača na Matěja Radostę. Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Jan Knapík
 11′ Luděk Pernica
Evgeni Nazarov37′ 46′
Radim Řezník
Igor Paradin28′
Aleš Čermák
Jan Shejbal  24′ 90′
58′ Tomáš Hořava
Tomáš Kučera
28′ 70′ Jan Kopic
Petr Mareš79′
Jan Kovařík
Daniel Trubač85′
48′ Roman Prochazka
Jakub Maresz
82′ Michael Krmenčík
Matěj Radosta85′
70′ Joel Ngandu Kayamba
Martin Jindráček
82′ Jean-David Beauguel
Pavel Vyhnal46′
58′ 71′ Tomáš Chorý

Przewaga drużyny Viktorii Pilzno w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zespół Teplica zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Teplica w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.