Liga czeska - 20. kolejka: Slavia Praga - Dynamo Czeskie Budziejowice 4-1 (3-0)

W pojedynku 20. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 15 grudnia, drużyna Slavii Praga wygrała z Dynamo 4-1 (3-0). Mecz na Sinobo Stadium w Pradze obejrzało 16 214 widzów.

U. Ekpai 51'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Zespół Slavii Praga wygrał aż 25 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko osiem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Filip Havelka, piłkarz Dynamo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavii Praga w 13. minucie spotkania, gdy Milan Szkoda zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Zespół Dynamo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Vladimír Coufal.

Niedługo później Lukáš Masopust wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavii Praga, zdobywając kolejną bramkę w 28. minucie spotkania. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Ubong Moses z jedenastki gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zawodnicy Dynamo odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie bramkę pocieszenia zdobył Ubong Moses.

W 58. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Milan Szkoda z Slavii Praga. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Jaroslavowi Drobnemu z Dynamo. Była to 59. minuta starcia.

Trener Dynamo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mateja Mršiča. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Patrik Brandner. W 72. minucie za Ibrahima Traorego wszedł Jakub Hora. Między 76. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Slavii Praga: Jan Bořil, Lukáš Masopust, na ich miejsce weszli: Tomáš Holeš, Abdulla Helal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Filipa Havelki, Patrika Čavoša zajęli: Jiří Kulhánek, Ivo Táborský.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Jaroslav Drobny59′
76′ Jan Bořil
Lukáš Havel
 19′ Vladimír Coufal
Jirzi Kladrubsky
Ondřej Kúdela
Pavel Novák
Ladislav Takács
Patrik Brandner69′
 28′ 80′ Lukáš Masopust
Petr Javorek
72′ Ibrahim Benjanim Traoré
David Ledecký
 13′, 58′ Milan Szkoda
Ivan Schranz
Přemysl Kovář
Zdenek Křížek
Michal Frydrych
Benjamin Čolič
76′ Tomáš Holeš
Roman Polom
72′ Jakub Hora
Jiří Kulhánek77′
Josef Hušbauer
Jan Malecha
Peter Oladeji Olayinka
Matej Mršič69′
80′ Abdulla Yusuf Helal
Ivo Táborský81′

Jedenastka Slavii Praga była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Slavii Praga żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.