Liga czeska - 20. kolejka: FC FASTAV Zlín - SFC Opava 2-0 (0-0)

14 grudnia na Stadionie Letná w Zlinie odbył się pojedynek 20. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FASTAV Zlin i SFC Opava. Starcie zakończyło się zwycięstwem FASTAV Zlin 2-0. Na stadionie stawiło się 2 468 widzów.

A. Fantiš 53',61'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań zespół FASTAV Zlin wygrał 15 razy i zanotował siedem porażek oraz sześć remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FASTAV Zlin w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie bramkę zdobył Antonin Fantiš.

Po chwili trener FASTAV Zlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Adnan Dżafić, a murawę opuścił Vakhtang Tchanturishvili. A kibice SFC Opava nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bronislava Stáňę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Karol Mondek. W tej samej minucie Matěj Helebrand został zmieniony przez Budje Manzię.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FASTAV Zlin w 61. minucie spotkania, gdy Antonin Fantiš zdobył drugą bramkę. W 69. minucie Adam Rychly został zmieniony przez Martina Susa, co miało wzmocnić zespół SFC Opava. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Poznara na Tomasa Wagnera w 77. minucie oraz Petra Jiracka na Lukasa Bartošáka w tej samej minucie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Tomáš Jursa
86′ Petr Jiracek
Karol Mondek61′
61′ Vakhtang Tchanturishvili
Jan Řezníček
 53′, 61′ Antonín Fantiš