Liga czeska - 20. kolejka: Banik Ostrawa - AC Sparta Praga 0-0

W pojedynku 20. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 14 grudnia, zespół Banika Ostrawa zremisował ze Spartą Pragą 0-0. Mecz na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie obejrzało 13 535 widzów.

20. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-12-14 17:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 13535 | Arbiter: M. Zelinka
Banik Ostrawa
AC Sparta Praga
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Jedenastka Spartej Pragi wygrała aż 31 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 11.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 53. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Banika Ostrawa i jedną drużynie przeciwnej. W 61. minucie za Srđana Plavšicia wszedł Andreas Vindheim.

W 65. minucie sędzia pokazał kartkę Michalowi Sáčekowi z Spartej Pragi. Po chwili trener Spartej Pragi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Libor Kozak, a murawę opuścił Benjamin Tetteh. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w jedenastce Banika Ostrawa doszło do zmiany. Azevedo wszedł za Nemanję Kuzmanoviča.

W 77. minucie kartkę dostał Guélor Kanga, zawodnik Spartej Pragi. Kibice Banika Ostrawa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Milana Barosza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Rudolf Reiter. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Spartej Pragi doszło do zmiany. Lukáš Juliš wszedł za Guélora Kangę.

Minutę później kartką został ukarany Patrizio Stronati, piłkarz gospodarzy.

Matěj Hanousek
61′ Jiří Fleišman
David Lischka
Jakub Pokorný
Martin Frýdek Jr.58′
Václav Procházka
Guélor Kanga Kaku77′ 90′
90′ Patrizio Stronati
Georges Constant Mandjeck
Robert Hrubý
Srđan Plavšić61′
53′ Milan Jirásek
Michal Sáček65′
79′ Rudolf Reiter
Michal Trávník
Dame Diop
Adam Hložek
75′ Nemanja Kuzmanovič
Costa Nhamoinesu
75′ Dyjan Carlos De Azevedo
Jens David Joacim Moberg-Karlsson
Daniel Holzer
Martin Graiciar
79′ Milan Barosz
Lukáš Juliš90′
Tomáš Smola
Libor Kozak72′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Spartej Pragi w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.