Liga czeska - 20. kolejka 2. ligi: FK Usti nad Łabą - FC Sellier & Bellot Vlašim 2-0 (1-0)

3 czerwca na Městský stadion w Uściu nad Łabą odbył się mecz 20. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami FK Usti i FC Vlašim. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Usti 2-0. Starcie obejrzało 120 widzów.

M. Valenta 54'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Usti w trzeciej minucie spotkania, gdy Youba Dramé zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Usti.

Na drugą połowę jedenastka FC Vlašim wyszła w zmienionym składzie, za Jana Záviškę, Jiříego Januškę weszli Lucas Dias, Michal Vrána. W 54. minucie w zespole FC Vlašim doszło do zmiany. Petr Průcha wszedł za Petra Bredę.

Drużyna FC Vlašim ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Matěj Valenta.

W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Václavowi Svobodzie, zawodnikowi gości. W 63. minucie za Ladislava Jandę wszedł Milan Kadlec. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Václava Prošeka z FK Usti, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Petra Průchę z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

David Broukal
 3′ Youba Dramé
Ladislav Janda
68′ Václav Prošek
Jiří Januška
Daniel Richter
Václav Svoboda59′
 54′ Matěj Valenta
Jan Záviška
Lukáš Matějka
Oskar Fotr

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FK Usti, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedenastka FK Usti w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.