Liga czeska - 2. kolejka: Slovan Liberec - Viktoria Pilzno 1-2 (0-0)

W pojedynku 2. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 19 lipca, drużyna Slovanu Liberec przegrała z Viktorią Pilzno 1-2 (0-0). Mecz na Stadionie u Nisy obejrzało 5 142 widzów.

J. Kopic 70'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 44 mecze jedenastka Viktorii Pilzno wygrała 17 razy i zanotowała 16 porażek oraz 11 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Radim Řezník został zmieniony przez Milana Havla.

W 16. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jakuba Pešeka z Slovanu Liberec, a w 17. minucie Lukáša Kalvacha z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Michaelowi Krmenčíkowi, piłkarzowi gości. W 55. minucie w jedenastce Slovanu Liberec doszło do zmiany. Martin Koscelník wszedł za Jakuba Pešeka.

Dopiero w drugiej połowie Luděk Pernica wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viktorii Pilzno, zdobywając bramkę w 57. minucie starcia. W 58. minucie w zespole Slovanu Liberec doszło do zmiany. Petar Musa wszedł za Jana Pázlera.

Drużyna Slovanu Liberec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Kopic.

Chwilę później trener Slovanu Liberec postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Oscara Dorleya. Na boisko wszedł Aleš Nešický, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Radimowi Breite'owi z Slovanu Liberec.

Mimo że jedenastka Slovanu Liberec nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 55 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 79. minucie wynik ustalił Petar Musa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Radim Řezník9′
74′ Radim Breite
Aleš Čermák86′
72′ Murphy Oscar Dorley
Patrik Hroszovsky
Youssouf Kamso Mara
Lukáš Kalvach17′
16′ 55′ Jakub Pešek
Joel Ngandu Kayamba
58′ Jan Pázler
Milan Havel9′
55′ Martin Koscelník
Lukasz Hejda
Bojan Dordič
Dominik Janošek
72′ Aleš Nešický
Jan Kovařík
Jan Kuchta
Tomáš Chorý80′
58′  79′ Petar Musa
Ondřej Mihálik86′

Drużyna Viktorii Pilzno była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Viktorii Pilzno otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.