Liga czeska - 2. kolejka: Slavia Praga - Viktoria Pilzno 1-0 (0-0)

24 czerwca na Sinobo Stadium w Pradze odbyło się spotkanie 2. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Slavii Praga i Viktorii Pilzno. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Slavii Praga 1-0. Na stadionie stawiło się 3 500 widzów.

P. Ševčík 69'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Zespół Slavii Praga wygrał aż 21 razy, zremisował 11, a przegrał tylko 13.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Viktoria Pilzno: Tomášowi Choremu w 18. i Lukášowi Kalvachowi w 31. minucie.

Trener Viktorii Pilzno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jean-David Beauguel, a murawę opuścił Tomáš Chorý. W 63. minucie Jan Kopic został zmieniony przez Ondřeja Mihálika.

Jedyną bramkę meczu zdobył Petr Ševčík dla zespołu Slavii Praga. Bramka padła w tej samej minucie. W 75. minucie boisko opuścili zawodnicy Viktorii Pilzno: Tomáš Hořava, Jan Kovařík, a na ich miejsce weszli Pavel Bucha, Radim Řezník.

A trener Slavii Praga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Petara Musę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Stanislav Tecl. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Tomášowi Hořavie z drużyny gości. Była to 90. minuta meczu.

David Limbersky88′
87′ Lukáš Masopust
Radim Řezník75′
Lukáš Provod
Pavel Bucha75′
 69′ Petr Sevčík
Aleš Čermák
88′ Nicolae Claudiu Stanciu
Lukáš Kalvach31′
86′ Ibrahim Benjanim Traoré
Jan Kopic63′
76′ Stanislav Tecl
Tomáš Chorý18′ 46′
Přemysl Kovář
Jindřich Staněk
88′ Michal Frydrych
Roman Hubnik88′
86′ Ladislav Takács
Luděk Pernica
87′ Murphy Oscar Dorley
Tomáš Hořava75′ 90′
Patrik Hellebrand
Jan Kovařík75′
Abdulla Yusuf Helal
Jean-David Beauguel46′
76′ Petar Musa
Ondřej Mihálik63′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Slavii Praga żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Jedenastka Slavii Praga w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.