Liga czeska - 2. kolejka: MFK Karwina - SFC Opava 0-0

W spotkaniu 2. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 23 czerwca, jedenastka MFK Karwina zremisowała z SFC Opava 0-0. Mecz na Městský Stadión w Karwinie obejrzało 250 widzów.

2. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-06-23 17:30 | Stadion: Městský Stadión | Widzów: 250 | Arbiter: P. Kralovec
MFK Karwina
SFC Opava
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków zespół SFC Opava wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz 10 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie Marek Janečka został zmieniony przez Kristiego Qose'a. A kibice SFC Opava nie mogli już doczekać się wprowadzenia Karola Mondka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Štěpán Harazim.

Po chwili trener MFK Karwina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Marek Hanousek, a murawę opuścił Vojtěch Smrž. Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze SFC Opava: Filip Souček, Matěj Helešic, Václav Juřena, na ich miejsce weszli: Tomas Jursa, Petr Zapalač, Lukáš Železník. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matúša Čonki, Milana Rundicia zajęli: Abdulrahman Taiwo, David Guba. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Martinowi Šindelářowi z drużyny gospodarzy. Była to 74. minuta spotkania.

Vilém Fendrich
70′ Matúš Čonka
Štěpán Harazim64′
Eduardo Gonzaga Mendes Santos
Matěj Helešic72′
Gigli Ndefe
Jan Hoszek
87′ Milan Rundić
Matěj Hrabina
74′ Martin Šindelář
Jan Žídek
Adriel D'Avila Ba Loua
Bojan Dordič
60′ Marek Janečka
Filip Souček72′
Ondřej Lingr
Jiří Texl
Jean Mangabeira da Silva
Pavel Zavadil
70′ Vojtěch Smrž
Václav Juřena85′
Vladimír Neuman
Kryštof Lasák
87′ Dávid Guba
Josef Hnaníček
70′ Marek Hanousek
Tomáš Jursa72′
Filip Kubala
Karol Mondek64′
60′ Kristi Qose
Jan Řezníček
70′ Abdulrahman Taiwo
Petr Zapalač72′
Muhamed Tijani
Lukáš Železník85′

Zespół MFK Karwina postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom MFK Karwina przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.