Liga czeska - 2. kolejka: MFK Karwina - Banik Ostrawa 1-2 (0-1)

22 lipca na Městský Stadión w Karwinie odbyło się spotkanie 2. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami MFK Karwina i Banika Ostrawa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Banika Ostrawa 2-1. Na stadionie zasiadło 4 833 widzów.

M. Jirásek 68'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków zespół MFK Karwina wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Banika Ostrawa nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Tomáš Smola.

Między 17. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Banika Ostrawa.

Drugą połowę zespół MFK Karwina rozpoczął w zmienionym składzie, za Tomáša Webera wszedł Marek Janečka. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 54. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Martinowi Filli i Markowi Janečce.

W 61. minucie Erik Puchel został zmieniony przez Jána Kriváka. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Banika Ostrawa doszło do zmiany. Dame Diop wszedł za Tomáša Smolę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Banika Ostrawa w 68. minucie spotkania, gdy Milan Jirásek zdobył drugą bramkę. W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Petra Galuškę z MFK Karwina, a w 75. minucie Václava Procházkę z drużyny przeciwnej.

W 76. minucie w drużynie Banika Ostrawa doszło do zmiany. Azevedo wszedł za Rudolfa Reitera.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 86. minucie bramkę kontaktową zdobył Vojtěch Smrž.

Ondřej Lingr z MFK Karwina na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 41. minucie. W 88. minucie w zespole MFK Karwina doszło do zmiany. Oliver Putyera wszedł za Petra Galuškę. Chwilę później trener Banika Ostrawa postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Nemanję Kuzmanoviča wszedł Martin Šindelář, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Banika Ostrawa utrzymać prowadzenie.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Jiříego Fleišmana, zawodnika Banika Ostrawa. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Martin Fillo z zespołu Banika Ostrawa i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 54. minucie. W szóstej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Martinowi Kouřilowi z drużyny gospodarzy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Martin Fillo54′ 90′
90′ Martin Kouřil
Jiří Fleišman90′
Gigli Ndefe
Denis Granečný
Milan Rundić
Václav Procházka75′
70′ 88′ Petr Galuška
Patrizio Stronati28′
41′ 87′ Ondřej Lingr
Adam Jánoš
61′ Erik Puchel
Milan Jirásek  68′
 86′ 17′ Vojtěch Smrž
Rudolf Reiter76′
46′ Tomáš Weber
Nemanja Kuzmanovič89′
Michal Petráň
Tomáš Smola  10′ 67′
Libor Hrdliczka
Lumir Číž
61′ Ján Krivák
Martin Šindelář89′
Daniel Stropek
Dyjan Carlos De Azevedo76′
Martin Bukata
Daniel Holzer
46′ 54′ Marek Janečka
Robert Hrubý
88′ Oliver Putyera
Milan Barosz
Martin Vlachovsky
Dame Diop67′

Sędzia wręczył dwie żółte kartki zawodnikom MFK Karwina w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy żółte i jedną czerwoną.