Liga czeska - 2. kolejka: FK Pardubice - FK Teplice 2-1 (1-0)

30 sierpnia na Stadionie Ďolíček w Pradze odbyło się spotkanie 2. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Pardubic i Teplica. Mecz zakończył się zwycięstwem Pardubic 2-1. Na stadionie zasiadło 1 170 widzów.

M. Toml 48' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Pardubic wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Wysiłki podejmowane przez drużynę Pardubic w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Emil Tischler. Przy zdobyciu bramki asystował Tomáš Solil.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pardubic.

W 48. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Pardubic Martin Toml.

Niedługo później Michal Surzyn wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pardubic, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Tomáša Čelůstki.

W 65. minucie Michal Surzyn został zastąpiony przez Jiříego Slámę. Między 65. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Teplica : Tomáš Vondrášek, Jakub Řezníček, David Černý, na ich miejsce weszli: Matěj Radosta, Petr Kodeš, Alois Hyčka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pavela Černego, Cadu zajęli: David Huf, Lukáš Pfeifer. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Trubača z Teplica, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Emila Tischlera z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Pardubic postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za pomocnika Emila Tischlera wszedł Lukáš Hušek, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Pardubic utrzymać prowadzenie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Tomasz Grigar
 63′ 65′ Michal Surzyn
Tomáš Kučera
48′ (samob.) Martin Toml
David Černý76′
86′ Carlos Eduardo Lopes Cruz
Lukasz Mareczek
Jan Jeřábek
Daniel Trubač77′
Tomáš Solil
Patrik Žitný
 43′ 90′ 90′ Emil Tischler
Jakub Řezníček76′
65′ Pavel Černý
Jakub Maresz
Jiří Letáček
Luděk Němeček
90′ Lukáš Hušek
Alois Hyčka76′
65′ Jiří Sláma
Petr Kodeš76′
86′ Lukáš Pfeifer
Admir Ljevaković
Samuel Šimek
Matěj Radosta67′
65′ David Huf

Michal Petráň

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Teplica w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.