Liga czeska - 2. kolejka: FC FASTAV Zlín - 1. FK Pribram 1-0 (0-0)

W pojedynku 2. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 23 czerwca, zespół FASTAV Zlin wygrał z FK Pribram 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Letná w Zlinie obejrzało 1 490 widzów.

T. Poznar 62'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna FASTAV Zlin wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół FASTAV Zlin wyszedł w zmienionym składzie, za Cheicka Oumara wszedł Petr Jiracek. W 51. minucie kartką został ukarany Soufiane Dramé, piłkarz gości.

W 56. minucie Martin Jindráček zastąpił Emmanuela Antwiego. W tej samej minucie trener FK Pribram postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Michala Škodę wszedł Lukáš Pazdera, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna FK Pribram nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Tomáš Poznar dla drużyny FASTAV Zlin. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 64. minucie Adnan Dżafić został zmieniony przez Antonina Fantiša, co miało wzmocnić zespół FASTAV Zlin. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Kvídę na Miroslava Slepiczkę oraz Jana Rezka na Jana Díla. Po chwili trener FASTAV Zlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Lamin Jawo, a murawę opuścił Jakub Janetzký. W 82. minucie Filip Zorvan został zmieniony przez Petera Kleščíka, co miało wzmocnić drużynę FK Pribram. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vakhtanga Tchanturishvilego na Martina Cedidlę oraz Tomáša Poznara na Ondřeja Bačę.

W samej końcówce spotkania kartkę otrzymał Jan Díl z zespołu gości.

Jaroslav Tregler
64′ Adnan Dżafić
Soufiane Dramé51′
Marek Hlinka
Jan Rezek70′
72′ Jakub Janetzký
Filip Zorvan82′
46′ Cheick Oumar Conde
Martin Jindráček56′
90′ Vakhtang Tchanturishvili
Matěj Polidar
 62′ (k.) 90′ Tomáš Poznar
Michal Škoda56′
Matěj Rakovan
Ondřej Kočí
90′ Ondřej Bačo
Emmanuel Antwi56′
90′ Martin Cedidla
Peter Kleščík82′
46′ Petr Jiracek
Lukáš Pazdera56′
Šimon Chwaszcz
Jan Díl70′ 89′
64′ Antonín Fantiš
Karel Soldát
72′ Lamin Jawo
Miroslav Slepiczka70′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy FASTAV Zlin żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.