Liga czeska - 2. kolejka: Bohemians 1905 Praga - FK Mladá Boleslav 3-0 (3-0)

W starciu 2. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 21 lipca, jedenastka Bohemiansu Praga wygrała z FK Mlada Boleslav 3-0 (3-0). Mecz na Stadionie Ďolíček w Pradze obejrzało 4 522 widzów.

2. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-07-21 16:30 | Stadion: Stadion Ďolíček | Widzów: 4522 | Arbiter: J. Machálek
P. Hronek 43'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Zespół FK Mlada Boleslav wygrał aż 13 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bohemiansu Praga w czwartej minucie spotkania, gdy Kamil Vacek zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Antonín Vaníček z Bohemiansu Praga. Była to 23. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jakub Podany wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bohemiansu Praga, strzelając kolejnego gola w 40. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bohemiansu Praga w 43. minucie spotkania, gdy Petr Hronek zdobył trzecią bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Drugą połowę jedenastka FK Mlada Boleslav rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jakuba Fulneka, Nikolaya Komlichenkę weszli Marek Matejovsky, Jiří Klíma. W 55. minucie za Ibrahima Keïtę wszedł Jakub Nečas.

Między 62. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 68. minucie Tomáš Wiesner został zmieniony przez Tomáša Ladrę, co miało wzmocnić zespół FK Mlada Boleslav. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Vodháněla na Jana Záviškę w 77. minucie oraz Antonína Vaníčeka na Matěja Koubka w tej samej minucie.

Daniel Pudil
 40′ Jakub Podaný
Ladislav Takács
63′ Michal Šmíd
Tomáš Wiesner68′
 43′ Petr Hronek
Pavel Bucha62′
Josef Jindřišek
Lukáš Budínský
 4′ Kamil Vacek
Jakub Fulnek46′
23′ 85′ Antonín Vaníček
Michal Hubínek
77′ Jan Vodháněl
Nikolay Komlichenko46′
55′ Ibrahim Div-Keïta
Antonín Křapka
85′ Matěj Koubek
Tomáš Ladra68′
Jakub Rada
Marek Matejovsky46′
77′ 88′ Jan Záviška
Jiří Klíma46′
55′ Jakub Nečas
Adam Provazník

Wyjątkowa nieporadność napastników FK Mlada Boleslav była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.