Liga czeska - 2. kolejka: Bohemians 1905 Praga - 1. FC Slovácko 2-1 (0-1)

27 czerwca na Stadionie Ďolíček w Pradze odbyło się spotkanie 2. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Bohemiansu Praga a FC Slovácko. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bohemiansu Praga 2-1. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 2-1, więc to ona wywalczyła awans. Mecz obejrzało 1 400 widzów.

V. Jurečka 2'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki drużyna Bohemiansu Praga wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze FC Slovácko otworzyli wynik. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Václav Jurečka.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Slovácko: Lukášowi Sadílekowi w 20. i Vlastimilowi Daníčekowi w 31. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Slovácko.

Kibice FC Slovácko nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jana Kalabiškę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jan Navrátil. W 60. minucie Jakub Nečas został zmieniony przez Johna Mosquerę.

W tej samej minucie trener Bohemiansu Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Roman Květ, a murawę opuścił Kamil Vacek. Między 62. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Slovácko: Michal Kohút, Václav Jurečka, Petr Reinberk, Tomáš Zajíc, na ich miejsce weszli: Jan Juroška, Pavel Dvořák, Michal Kadlec, Jan Kliment. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vladislava Levina, Jana Vodháněla, Petra Hronka zajęli: Daniel Krch, Michael Ugwu, Jiří Bederka. W 64. minucie kartkę otrzymał Lukáš Hůlka z Bohemiansu Praga.

Jedenastka Bohemiansu Praga wyrównała wynik meczu. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia John Mosquera wyrównał wynik meczu.

W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył John Mosquera z Bohemiansu Praga. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Stanislav Hofmann
64′ Lukáš Hůlka
Petr Reinberk79′
Daniel Köstl
Vlastimil Daníček31′
89′ Petr Hronek
Marek Havlík
Josef Jindřišek
Václav Jurečka  2′ 63′
77′ Vladislav Levin
Michal Kohút62′
60′ Kamil Vacek
Jan Navrátil57′
77′ Jan Vodháněl
Lukáš Sadílek20′
60′ Jakub Nečas
Tomáš Zajíc79′
Patrik Le Giang
Radek Porcal
89′ Jiří Bederka
Jan Juroška62′
77′ Daniel Krch
Michal Kadlec79′
Till Sebastian Schumacher
Patrik Šimko
60′ Roman Květ
Jan Kalabiška57′
60′  90′, 90′ Jhon Edison Mosquera Rebolledo
Pavel Dvořák63′
77′ Michael Junior Ugwu
Jan Kliment79′

Zawodnicy Bohemiansu Praga obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.