Liga czeska - 2. kolejka: Bohemians 1905 Praga - 1. FC Slovácko 0-0

11 maja na Stadionie Ďolíček w Pradze odbyło się spotkanie 2. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Bohemiansu Praga i FC Slovácko. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Pojedynek obejrzało 3 812 widzów.

2. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-05-11 15:00 | Stadion: Stadion Ďolíček | Widzów: 3812 | Arbiter: . Houdek
Bohemians 1905 Praga
1. FC Slovácko
0
0

Od pierwszych minut drużyna Bohemiansu Praga zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Slovácko była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Bohemiansu Praga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Abdullę Helala. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić David Puškáč. W 63. minucie Jan Záviška został zmieniony przez Rudolfa Reitera.

W 66. minucie Filip Holoszko został zmieniony przez Jaroslava Diviša, a za Jaroslava Diviša wszedł na boisko Tomáš Zajíc, co miało wzmocnić zespół FC Slovácko. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kamila Vacka na Vladislava Levina. Na sześć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce FC Slovácko doszło do zmiany. Josef Divíšek wszedł za Jana Navrátila. Jedyną kartkę w meczu dostał Jan Juroška z drużyny gości. Była to 90. minuta pojedynku.

Marek Havlík
75′ Kamil Vacek
Dominik Janošek
Antonín Vaníček
Jan Kalabiška
63′ Jan Záviška
Jan Navrátil84′
58′ David Puškáč
Jakub Rezek
75′ Vladislav Levin
Lukáš Sadílek
63′ Rudolf Reiter
Jaroslav Diviš66′ 75′
58′ Abdulla Yusuf Helal
Tomáš Zajíc75′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Slovácko wręczył jedną żółtą.