Liga czeska - 2. kolejka: AC Sparta Praga - Slovan Liberec 1-0 (1-0)

W spotkaniu 2. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 11 maja, drużyna Spartej Pragi wygrała z Slovanem Liberec 1-0 (1-0). Mecz na Generala Arena w Pradze obejrzało 7 267 widzów.

C. Nhamoinesu 5'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 53 razy. Zespół Spartej Pragi wygrał aż 29 razy, zremisował 10, a przegrał tylko 14.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Costa Nhamoinesu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartej Pragi, zdobywając bramkę w piątej minucie starcia.

Między 21. a 25. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Slovanu Liberec. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Spartej Pragi.

W 51. minucie kartką został ukarany Oscar Dorley, piłkarz Slovanu Liberec. Niedługo później trener Spartej Pragi postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Davida Moberga-Karlssona wszedł Eldar Ćivić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Spartej Pragi utrzymać prowadzenie.

W 64. minucie sędzia wręczył kartkę Eldarowi Ćiviciowi z drużyny gospodarzy. W 70. minucie za Jana Sýkorę wszedł Jakub Pešek. W 75. minucie w jedenastce Spartej Pragi doszło do zmiany. Benjamin Tetteh wszedł za Vaclava Drchala.

A trener Slovanu Liberec wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleša Nešickiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Tomas Malinsky. W 83. minucie Michal Fukala został zmieniony przez Petara Musę, co miało wzmocnić jedenastkę Slovanu Liberec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ondřeja Zahustla na Alexandru Chipciu. W doliczonej czwartej minucie pojedynku arbiter ukarał kartką Radima Breite'a, zawodnika gości.

Michal Fukala25′ 83′
 5′ Costa Nhamoinesu
Matěj Hybš
Uroš Radaković
Taras Kacharaba
85′ Ondřej Zahustel
Radim Breite90′
Martin Frýdek Jr.
Murphy Oscar Dorley51′
Martin Hasek
Tomáš Malinský21′ 76′
63′ Jens David Joacim Moberg-Karlsson
Youssouf Kamso Mara
Michal Sáček
Jan Sykora70′
75′ Václav Drchal
Libor Kozak23′
Adam Hložek
Roman Potočný
Florin Constantin Nita
Milan Knobloch
85′ Alexandru Chipciu
Martin Koscelník
63′ 64′ Eldar Ćivić
Petar Musa83′
75′ Benjamin Tetteh
Jan Pázler

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Spartej Pragi obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.