Liga czeska - 2. kolejka: AC Sparta Praga - Sigma Ołomuniec 3-0 (2-0)

W starciu 2. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 30 sierpnia, zespół Spartej Pragi wygrał z Sigmą Ołomuniec 3-0 (2-0). Mecz na Generali Arena w Pradze obejrzało 4 163 widzów.

L. Kozák 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 51 razy. Drużyna Spartej Pragi wygrała aż 28 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 10.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sigmy Ołomuniec i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Spartej Pragi w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Lukáš Juliš. Asystę zaliczył Adam Hložek.

W 45. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lukáš Juliš ze Spartej Pragi.

Drugą połowę jedenastka Sigmy Ołomuniec rozpoczęła w zmienionym składzie, za Šimona Faltę wszedł Pablo González. W 59. minucie Lukasz Greszszak zastąpił Pavela Zifčáka.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sigma Ołomuniec: Pablowi Gonzálezowi w 62. i Dominikowi Radiciowi w 80. minucie. Między 74. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sigmy Ołomuniec: Martin Nespor, David Houska, Tomáš Zahradníček, na ich miejsce weszli: Dominik Radić, Kryštof Daněk, Radek Látal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lukáša Juliša, Adama Hložeka zajęli: Libor Kozak, Adam Karabec.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 89. minucie wynik ustalił Libor Kozak. Asystę przy bramce zaliczył Ondrzej Czelustka.

W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Michal Trávník, Filip Souček, a na ich miejsce weszli Michal Sáček, Borzek Doczkal. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Ondřej Zmrzlý
18′ Lukáš Štetina
David Houska79′
90′ Michal Sáček
Lukasz Greszszak33′ 59′
90′ Borzek Doczkal
Tomáš Zahradníček84′
Ladislav Krejčí
Radim Breite
81′ Adam Hložek
Šimon Falta46′
 37′, 45′ 74′ Lukáš Juliš
Martin Nespor79′
Florin Constantin Nita
Jakub Trefil
Dominik Plechatý
Radek Látal84′
81′ Adam Karabec
Martin Sladký
Srđan Plavšić
Kryštof Daněk79′
90′ Filip Souček
Pablo González Juárez46′ 62′
90′ Michal Trávník
Dominik Radić79′ 80′
74′  89′ Libor Kozak
Pavel Zifčák59′

Drużyna Spartej Pragi była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zespół Sigmy Ołomuniec zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Sigmy Ołomuniec przyznał cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Sigmy Ołomuniec w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.