Liga czeska - 2. kolejka: AC Sparta Praga - Banik Ostrawa 3-2 (3-1)

23 czerwca na Generala Arena w Pradze odbył się mecz 2. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Spartej Pragi i Banika Ostrawa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Spartej Pragi 3-2. Na stadionie stawiło się 3 728 widzów.

N. Kuzmanovič 63'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 54 starcia zespół Spartej Pragi wygrał 32 razy i zanotował 11 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Roman Potočný.

W 23. minucie arbiter ukarał kartką Rudolfa Reitera, zawodnika gości.

Drużyna Banika Ostrawa niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Adam Hložek. W 26. minucie kartkę dostał Jan Lasztuvka z Banika Ostrawa.

Szybko po stracie bramki zespół Spartej Pragi objął prowadzenie. W tej samej minucie Adam Hložek ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-1.

W 29. minucie arbiter pokazał kartkę Liborowi Kozakowi, piłkarzowi Spartej Pragi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartej Pragi w 33. minucie spotkania, gdy Libor Kozak strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Adamowi Jánošowi z jedenastki gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Spartej Pragi wyszła w zmienionym składzie, za Martina Frýdeka wszedł Matěj Hanousek. W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nemanję Kuzmanoviča z Banika Ostrawa, a w 62. minucie Borzka Doczkala z drużyny przeciwnej.

Trener Banika Ostrawa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Milana Lalkoviča. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Milan Jirásek. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola. W 63. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Nemanja Kuzmanovič. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Chwilę później trener Spartej Pragi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Michal Travnik, a murawę opuścił David Moberg-Karlsson. W tej samej minucie Libor Kozak został zmieniony przez Benjamina Tetteha. Od 69. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Od 73 minuty boisko opuścili zawodnicy Banika Ostrawa: Jiří Fleišman, Rudolf Reiter, Ondřej Šašinka, na ich miejsce weszli: Milan Barosz, David Buchta, Tomáš Smola. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adama Hložeka, Borzka Doczkala zajęli: Adam Karabec, Costa Nhamoinesu. Zespołowi Banika Ostrawa zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Spartej Pragi.

Václav Procházka69′
62′ 90′ Borzek Doczkal
Patrizio Stronati90′
46′ Martin Frýdek Jr.
Jaroslav Svozil
Guélor Kanga Kaku
Adam Jánoš45′
90′ Ladislav Krejčí
Milan Jirásek63′
64′ Jens David Joacim Moberg-Karlsson
Roman Potočný  8′
Michal Sáček
Rudolf Reiter23′ 78′
 24′, 26′ 90′ Adam Hložek
Nemanja Kuzmanovič  63′ (k.) 51′
 33′ 29′ 64′ Libor Kozak
Ondřej Šašinka78′
Florin Constantin Nita
Viktor Budinský
46′ Matěj Hanousek
Jakub Pokorný
90′ Costa Nhamoinesu
David Buchta78′
90′ Adam Karabec
Filip Kaloč
64′ Michal Trávník
Milan Lalkovič63′
Václav Drchal
Milan Barosz73′ 90′
64′ Benjamin Tetteh
Tomáš Smola78′ 90′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Spartej Pragi, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy osiem.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Banika Ostrawa w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.