Liga czeska - 2. kolejka 2. ligi: Viktoria Żiżkov Praga - Slavoj Wyszegrad 3-0 (1-0)

30 sierpnia na Stadionie Prosek w Pradze odbyło się starcie 2. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Viktorii Żiżkov i Slavoju Wyszegrad. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Viktorii Żiżkov 3-0. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

J. Diviš 52',62'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Viktorii Żiżkov wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył David Březina.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Dominikowi Křížowi z Slavoju Wyszegrad. Była to 42. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viktorii Żiżkov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Żiżkov w 52. minucie spotkania, gdy Jaroslav Diviš strzelił drugiego gola. W 60. minucie Lukáš Pouček zastąpił Filipa Drobíleka.

Niedługo później Jaroslav Diviš wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viktorii Żiżkov, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie starcia. Między 66. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Viktorii Żiżkov: David Sixta, Augusto Quintero, Jaroslav Diviš, na ich miejsce weszli: Fərid Nəbiyev, Jan Pázler, Jonas Auer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jana Vejvara, Tomáša Jablonskiego zajęli: Ed Kokorović, Michal Vaněk.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Martin Otáhal
 10′ David Březina
Jan Vejvar
 52′, 62′ Jaroslav Diviš
Lukáš Pouček
Augusto Alexi Quintero Batioja
Pavel Vandas

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Slavoju Wyszegrad przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.