Liga czeska - 2. kolejka 2. ligi: FC Vysočina Jihlava - MFK Vítkovice 3-0 (0-0)

27 lipca na Stadionie v Jiráskově ulici odbył się pojedynek 2. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Vysocinej Jihlavy i Vitkovice. Mecz zakończył się zwycięstwem Vysocinej Jihlavy 3-0. Na stadionie stawiło się 893 widzów.

2. kolejka Czechy - 2. liga
2019-07-27 19:00 | Stadion: Stadion v Jiráskově ulici | Widzów: 893 | Arbiter: J. Cihlář
FC Vysočina Jihlava
MFK Vítkovice
3
0
S. Klobása 60',70'
M. Tijani 85'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 44. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Mikulę z Vitkovice, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Lukáša Vaculíka z drużyny przeciwnej.

W 57. minucie w jedenastce Vysocinej Jihlavy doszło do zmiany. Jakub Rezek wszedł za Rajmunda Mikuša.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vysocinej Jihlavy w 60. minucie spotkania, gdy Stanislav Klobása strzelił pierwszego gola. W 63. minucie Jan Suchan zastąpił Jana Matěja.

Zespół Vitkovice ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy Stanislav Klobása.

W 74. minucie Jakub Matousek został zmieniony przez Lukáša Kanię, a za Mateja Prausa wszedł na boisko Dominik Martišiak, co miało wzmocnić zespół Vitkovice. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukáša Zoubelego na Matúša Lackę. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Matejowi Prausowi z drużyny gości. Była to 78. minuta spotkania.

Niedługo później Mohamed Tijani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vysocinej Jihlavy, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie starcia. W 86. minucie w jedenastce Vysocinej Jihlavy doszło do zmiany. Jan Javurek wszedł za Stanislava Klobásę.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Roman Holiš
 85′ Mohamed Tijani
Jakub Matoušek
45′ Lukáš Vaculík
Matej Praus78′
Lukáš Zoubele
Jan Suchan
 60′, 70′ Stanislav Klobása
Marián Kovařík

Wyjątkowa nieporadność napastników Vitkovice była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom Vysocinej Jihlavy, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.