Liga czeska - 2. kolejka 2. ligi: FC Vysočina Jihlava - FC Hradec Králové 3-4 (1-2)

30 sierpnia na Stadionie v Jiráskově ulici odbyło się starcie 2. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Vysocinej Jihlavy i Hradca Kralove. Mecz zakończył się zwycięstwem Hradca Kralove 4-3. Na stadionie stawiło się 1 010 widzów.

2. kolejka Czechy - 2. liga
2020-08-30 17:00 | Stadion: Stadion v Jiráskově ulici | Widzów: 1010 | Arbiter: T. Klíma
P. Dvořák 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań jedenastka Hradca Kralove wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hradca Kralove w ósmej minucie spotkania, gdy Daniel Vašulín strzelił pierwszego gola.

Niedługo później Adam Vlkanova wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hradca Kralove, zdobywając kolejną bramkę w 24. minucie starcia.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 28. minucie gola kontaktowego strzelił Tomáš Smejkal.

Między 36. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zespół Vysocinej Jihlavy wyrównał wynik meczu. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Matúš Lacko.

W 60. minucie za Stanislava Klobásę wszedł Justin Araujo-Wilson. W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy Hradca Kralove: Denis Donát, Jan Záviška, a na ich miejsce weszli Jan Mejdr, Filip Novotný.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Vysocinej Jihlavy przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Vojtěch Křišťál dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 65. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Erik Prekop, Otto Urma, a na ich miejsce weszli Daniel Vašulín, Michal Leibl. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Vysocina Jihlava: Tomášowi Smejkalowi w 66. i Lukášowi Červowi w 68. minucie.

Piłkarze Hradca Kralove otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 72. minucie Adam Vlkanova po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-3.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W samej końcówce pojedynku wynik ustalił Pavel Dvořák.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Chokowi Cholowi i Patrikowi Vízekowi. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-4.

Patrik Vízek90′
 61′ Vojtěch Křišťál
Jan Mejdr
68′ Lukáš Červ
Filip Novotný
 53′ Matúš Lacko
Robert Jukl
Jaroslav Peřina
Jakub Rada44′
 28′ 66′ Tomáš Smejkal
Adam Vlkanova  24′, 72′
42′ Miroslav Tureček
Pavel Dvořák  89′ 36′
Stanislav Klobása
Daniel Vašulín  8′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Vysocinej Jihlavy, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.