Liga czeska - 2. kolejka 2. ligi: FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Usti nad Łabą 5-2 (3-1)

30 sierpnia na Stadionie Kollárova ulice odbył się mecz 2. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami FC Vlašim i FK Usti. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Vlašim 5-2. Spotkanie obejrzało 505 widzów.

2. kolejka Czechy - 2. liga
2020-08-30 17:00 | Stadion: Stadion Kollárova ulice | Widzów: 505 | Arbiter: P. Dorušák
V. Prošek 60'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół FK Usti wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze FK Usti otworzyli wynik. W siódmej minucie bramkę zdobył Matěj Koubek.

W 13. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Karel Jakš osłabiając tym samym zespół gości.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 15. minucie Lucas Dias wyrównał wynik meczu z karnego.

W 32. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FK Usti Matyáš Písačka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Vlašim w 44. minucie spotkania, gdy Ondřej Ruml zdobył trzecią bramkę. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Michalowi Bílekowi z zespołu gości. Była to 45. minuta meczu.

Drugą połowę drużyna FK Usti rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daniela Chodorę wszedł Vojtěch Brak.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie wynik na 4-1 podwyższył Filip Blecha.

W 57. minucie Filip Firbacher zastąpił Adamę Diamégo.

Zawodnicy FK Usti szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Václav Prošek.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Usti: Janowi Peterce w 64. i Vojtěchowi Brakowi w 71. minucie. W 65. minucie Matěj Koubek został zmieniony przez Vojtěcha Šilhana, co miało wzmocnić zespół FK Usti. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Diasa na Daniela Kozla.

Niedługo później Adama Diamé wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Vlašim, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie spotkania. Między 78. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Vlašim: Ondřej Ruml, Ladislav Janda, na ich miejsce weszli: Michal Vrána, Nedžad Zinhasovič. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Václava Prošeka, Vasila Kušeja zajęli: Jakub Emmer, Martin Jirkovský.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-2.

Adam Čičovský
 52′ Filip Blecha
Bohumil Hudec
Ladislav Janda
Karel Jakš13′
Petr Průcha
Matěj Koubek  7′
 44′ Ondřej Ruml
Jan Peterka64′
Václav Svoboda
Matyáš Písačka 32′ (samob.)
 15′ (k.) Lucas Dias do Nascimento Serafim
Václav Prošek  60′
Filip Firbacher
Vasil Kušej

Drużyna FC Vlašim była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FK Usti pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.