Liga czeska - 2. kolejka 2. ligi: Dukla Praga - FK Prostějov 0-0

W spotkaniu 2. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 29 sierpnia, drużyna Dukli Praga zremisowała z Prostejovem 0-0. Mecz na Stadionie Juliska w Pradze obejrzało 483 widzów.

2. kolejka Czechy - 2. liga
2020-08-29 17:00 | Stadion: Stadion Juliska | Widzów: 483 | Arbiter: J. Vojkovsky
Dukla Praga
FK Prostějov
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Dukli Praga wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie kartkę dostał Michal Zapletal, zawodnik gości.

W 31. minucie za Jana Šteigla wszedł Štěpán Langer. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Samuelowi Dancákowi z Dukli Praga. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 46. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Dukli Praga: Štěpán Krunert, Lukáš Buchvaldek, Marek Fábry, Daniel Souček, Dominik Preisler, na ich miejsce weszli: Vojtěch Hadaščok, Róbert Kovaľ, Bastian Ayong, Ondřej Ullman, Josef Jakab. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Kopřivy, Michala Zapletala, Jakuba Matoušeka, Solomona Omale'a zajęli: Jiří Spáčil, David Jurásek, Šimon Šmehyl, Roman Bala. Od 59. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Lubomír Machynek
90′ Jiří Piroch
Jakub Matoušek
37′ Samuel Dancák
Martin Zikl

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Prostejovu. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.