Liga czeska - 2. kolejka: 1. FK Pribram - MFK Karwina 1-0 (0-0)

11 maja na Energon Aréna w Przybramiu odbył się pojedynek 2. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FK Pribram i MFK Karwina. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Pribram 1-0. Spotkanie obejrzało 1 825 widzów.

2. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-05-11 15:00 | Stadion: Stadion Na Litavce | Widzów: 1825 | Arbiter: O. Lerch
1. FK Pribram
MFK Karwina
1
0
K. Soldát 65'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna FK Pribram rozpoczęła w zmienionym składzie, za Romana Květa wszedł Matěj Polidar. W 60. minucie David Guba został zmieniony przez Michala Faškę.

Jedynego gola meczu strzelił Karel Soldát dla jedenastki FK Pribram. Bramka padła w tej samej minucie. W 69. minucie kartką został ukarany Ondřej Kočí, zawodnik gospodarzy.

Chwilę później trener MFK Karwina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Jan Suchan, a murawę opuścił Adriel Ba. Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Jan Suchan z MFK Karwina. Niedługo później trener FK Pribram postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jana Matoušeka wszedł Tomáš Jablonský, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Jan Moravec został zmieniony przez Athanasiosa Fokaidisa, co miało wzmocnić jedenastkę MFK Karwina. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ruslana Mingazova na Radka Voltra.

MFK Karwina
69′ Ondřej Kočí
Lukáš Budínský
46′ Roman Květ
Martin Bukata
87′ Jan Matoušek
Dávid Guba60′
90′ Ruslan Mingazov
Ondřej Lingr
Jan Rezek
Jan Moravec87′
 65′ Karel Soldát
Tomas Wagner
Milan Szvenger
Martin Pastornický
Matěj Chaluš
Benjamin Čolič
87′ Tomáš Jablonský
Pavel Dreksa
Marek Kodr
Michal Faško60′
Rudolf Skacel
Athanasios Fokaidis87′
90′ Radek Voltr
Vojtěch Smrž
46′ Matěj Polidar
Jan Suchan73′ 76′

Drużyna MFK Karwina miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.