Liga czeska - 19. kolejka: Slovan Liberec - Slavia Praga 0-3 (0-2)

W starciu 19. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 6 grudnia, zespół Slovanu Liberec przegrał z Slavią Praga 0-3 (0-2). Mecz na Stadionie u Nisy obejrzało 5 326 widzów.

P. Ševčík 73'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 54 spotkania jedenastka Slavii Praga wygrała 22 razy i zanotowała 16 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w ósmej minucie spotkania, gdy Milan Szkoda strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Slovanu Liberec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Ibrahim Traore.

Od 28. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 63. minucie sędzia ukarał kartką Ondřeja Karafiáta, zawodnika gospodarzy. W 64. minucie za Petera Oladejego wszedł Lukáš Masopust.

W 70. minucie w zespole Slavii Praga doszło do zmiany. Mick van Buren wszedł za Milana Szkodę.

Dopiero w drugiej połowie Petr Ševčík wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavii Praga, strzelając kolejnego gola w 73. minucie spotkania. Chwilę później trener Slavii Praga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Ibrahima Traorego. Na boisko wszedł Lukáš Provod, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Michalowi Fukali z Slovanu Liberec. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Ondřej Kolář
90′ Michal Fukala
Jan Bořil
28′ Matěj Hybš
Vladimír Coufal
Taras Kacharaba
Ondřej Kúdela
63′ Ondřej Karafiát
Ladislav Takács
45′ Jan Mikula
Peter Oladeji Olayinka64′
Radim Breite
Petr Sevčík  73′
90′ Tomáš Malinský
Tomáš Souček
79′ Youssouf Kamso Mara
Nicolae Claudiu Stanciu
85′ Jakub Pešek
Ibrahim Benjanim Traoré  24′ 78′
43′ Roman Potočný
Jakub Hora
85′ Bojan Dordič
Lukáš Masopust64′
Aleš Nešický
Lukáš Provod78′
90′ Dominik Gembický
Abdulla Yusuf Helal
79′ Kang-Hyun Yu
Mick van Buren70′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Slovanu Liberec przyznał pięć żółtych.