Liga czeska - 19. kolejka: Dynamo Czeskie Budziejowice - 1. FK Pribram 2-0 (1-0)

8 grudnia na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach odbyło się spotkanie 19. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Dynamo i FK Pribram. Mecz zakończył się zwycięstwem Dynamo 2-0. Na stadionie stawiło się 4 114 widzów.

19. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-12-08 14:30 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Widzów: 4114 | Arbiter: P. Kralovec
Dynamo Czeskie Budziejowice
1. FK Pribram
2
0
D. Ledecký 9'
L. Havel 50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna FK Pribram wygrała aż 16 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył David Ledecký.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dynamo.

Drugą połowę jedenastka FK Pribram rozpoczęła w zmienionym składzie, za Emmanuela Antwiego wszedł Martin Zeman.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynamo w 50. minucie spotkania, gdy Lukáš Havel zdobył drugą bramkę. W 60. minucie kartką został ukarany David Ledecký, piłkarz Dynamo.

Chwilę później trener FK Pribram postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Romana Květa. Na boisko wszedł Marko Alvir, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Dynamo doszło do zmiany. Patrik Brandner wszedł za Davida Ledeckiego. W 69. minucie kartkę dostał David Šimek z jedenastki gości.

W 78. minucie Matej Mršič został zastąpiony przez Ubonga Mosesa. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w drużynie FK Pribram doszło do zmiany. Filip Stuparević wszedł za Miroslava Slepiczkę. W 84. minucie kartkę obejrzał Adam Petrák z FK Pribram.

Trener Dynamo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Iva Táborskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ivan Schranz. W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartką Tomasza Sivoka, zawodnika gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Emmanuel Antwi46′
 50′ Lukáš Havel
Mihailo Cmiljanović
Pavel Novák
Marek Kodr
90′ Tomasz Sivok
Adam Petrák84′
78′ Matej Mršič
Jan Rezek
 9′ 60′ 67′ David Ledecký
Matěj Polidar
85′ Ivan Schranz
Dominik Kříž
67′ Patrik Brandner
Karel Soldát
78′ Ubong Moses Ekpai
Radek Voltr
Jiří Kulhánek
Martin Zeman46′
85′ Ivo Táborský
Filip Stuparević80′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.