Liga czeska - 19. kolejka 2. ligi: Viktoria Żiżkov Praga - MFK Chrudim 0-1 (0-1)

W starciu 19. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 30 maja, drużyna Viktorii Żiżkov przegrała z Chrudimem 0-1 (0-1). Mecz na eFotbal aréna w Pradze obejrzało 110 widzów.

D. Sixta 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Viktorii Żiżkov wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 29. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Chrudimu.

Jedyną bramkę meczu dla Chrudimu zdobył David Sixta w drugiej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chrudimu.

W 62. minucie Egon Vůch został zmieniony przez Davida Bezdičkę. Od 64 minuty boisko opuścili piłkarze Viktorii Żiżkov: Aleš Nešický, Jaroslav Diviš, Václav Dudl, Fərid Nəbiyev, na ich miejsce weszli: David Čapek, Jakub Urbanec, Luboš Tusjak, Martin Antl. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jiríego Janoušeka, Ondřeja Kesnera, Michala Trávníčeka, Ladislava Mužíka zajęli: Denis Krištof, Martin Sulík, Milan Ujec, Tomáš Dostálek.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Viktoria Żiżkov: Václavowi Dudlowi w 80. i Davidowi Březinie w 90. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Simon Zíma
90′ David Březina
Ahmed Fofana39′
80′ Václav Dudl
Petr Rybička35′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Chrudimu, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Viktorii Żiżkov obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Chrudimu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.