Liga czeska - 19. kolejka 2. ligi: FC Vysočina Jihlava - FK Varnsdorf 1-2 (0-0)

W pojedynku 19. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 29 maja, drużyna Vysocinej Jihlavy przegrała z Varnsdorfem 1-2 (0-0). Mecz na Stadionie v Jiráskově ulici obejrzało 153 widzów.

19. kolejka Czechy - 2. liga
2020-05-29 16:00 | Stadion: Stadion v Jiráskově ulici | Widzów: 153 | Arbiter: P. Dorušák
D. Novák 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Varnsdorfu wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie w drużynie Vysocinej Jihlavy doszło do zmiany. Karel Pojezný wszedł za Petra Tlustego.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Janowi Javůrekowi z Vysocinej Jihlavy. Była to 30. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Vysocinej Jihlavy wyszedł w zmienionym składzie, za Tomáša Smejkala wszedł Luis Arroyo. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ondřeja Bláhę, piłkarza Varnsdorfu.

W tej samej minucie za Jakuba Rezka wszedł Tomáš Svoboda. W 67. minucie w drużynie Varnsdorfu doszło do zmiany. Lukáš Novák wszedł za Davida Bredę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vysocinej Jihlavy w 67. minucie spotkania, gdy Stanislav Klobása strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Daniel Novák z zespołu gości. W 74. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Karel Pojezný osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. Na kwadrans przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Martin Kouřil. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Niedługo po stracie bramki zespół Varnsdorfu pokazał swoją wyższość. W 80. minucie wynik ustalił Daniel Novák.

W 84. minucie Adam Ondráček został zmieniony przez Matěja Šimona, a za Ondřeja Kocourka wszedł na boisko Petr Heppner, co miało wzmocnić drużynę Varnsdorfu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Novotnego na Lukáša Vaculíka oraz Stanislava Klobásę na Matěja Koubka. W doliczonej trzeciej minucie spotkania żółte kartki otrzymał Jan Fortelný z Vysocinej Jihlavy oraz Ondřej Lehoczki z zespołu gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Martin Kouřil  75′ (k.)
30′ Jan Javůrek
Ondřej Bláha57′
Filip Novotný
David Breda
Petr Tlustý
Matěj Kubista
90′ Jan Fortelný
Jakub Barac
 67′ Stanislav Klobása
Ondřej Kocourek

Drużyna Vysocinej Jihlavy dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.