Liga czeska - 19. kolejka: 1. FC Slovácko - Viktoria Pilzno 2-1 (1-1)

7 grudnia na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu odbył się mecz 19. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FC Slovácko i Viktorii Pilzno. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Slovácko 2-1. Na stadionie stawiło się 4 432 widzów.

19. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-12-07 17:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Widzów: 4432 | Arbiter: P. Franek
M. Krmenčík 43'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Viktorii Pilzno wygrała aż 15 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Petr Reinberk.

Drużyna FC Slovácko długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 37 minut, jednak zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Michael Krmenčík. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener FC Slovácko postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lukáš Sadílek, a murawę opuścił Vlastimil Daníček. W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleša Čermáka z Viktorii Pilzno, a w 65. minucie Josefa Divíšeka z drużyny przeciwnej.

W 66. minucie Aleš Čermák zastąpił Dominika Janoska. W 78. minucie kartkę dostał Milan Petrżela, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie w jedenastce FC Slovácko doszło do zmiany. Jan Kalabiška wszedł za Milana Petrżelę.

A kibice Viktorii Pilzno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tomáša Chorego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Michael Krmenčík. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce FC Slovácko doszło do zmiany. Patrik Hellebrand wszedł za Pavela Dvořáka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Slovácko w 83. minucie spotkania, gdy Patrik Hellebrand zdobył drugą bramkę. W 87. minucie w jedenastce Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Jean-David Beauguel wszedł za Tomáša Hořavę.

W samej końcówce spotkania sędzia pokazał kartkę Lukášowi Kalvachowi z drużyny gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Alesz Hruszka
65′ Josef Divíšek
Jakub Brabec
Stanislav Hofmann
Lukasz Hejda
Michal Kadlec
Adam Hlouszek
 6′ Petr Reinberk
Radim Řezník
46′ Vlastimil Daníček
Aleš Čermák59′ 66′
Marek Havlík
Tomáš Hořava87′
Jan Navrátil
Lukáš Kalvach89′
78′ 78′ Milan Petrżela
Jan Kopic
79′ Pavel Dvořák
Joel Ngandu Kayamba
79′  83′ Patrik Hellebrand
Roman Prochazka
78′ Jan Kalabiška
Jean-David Beauguel87′
46′ Lukáš Sadílek
Tomáš Chorý79′

Przewaga zespołu Viktorii Pilzno w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.