Liga czeska - 18. kolejka: Slavia Praga - MFK Karwina 2-0 (0-0)

W starciu 18. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 1 grudnia, zespół Slavii Praga zwyciężył z MFK Karwina 2-0 (0-0). Mecz na Sinobo Stadium w Pradze obejrzało 12 042 widzów.

18. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-12-01 17:00 | Stadion: Sinobo Stadium | Widzów: 12042 | Arbiter: R. Dubravsky
Slavia Praga
MFK Karwina
2
0
L. Takács 63'
M. Szkoda 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Slavii Praga wygrała aż 12 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Drużyna MFK Karwina od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Peterowi Oladejemu, zawodnikowi Slavii Praga. W 56. minucie Peter Oladeji został zastąpiony przez Lukáša Provoda.

W tej samej minucie trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Milan Szkoda, a murawę opuścił Mick van Buren. Milan Szkoda bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Josefowi Hušbauerowi z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w 63. minucie spotkania, gdy Ladislav Takács strzelił pierwszego gola. W 78. minucie kartkę dostał Gigli Ndefe z MFK Karwina.

Trener MFK Karwina postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił obrońcę Marka Janečkę i na pole gry wprowadził napastnika Stivana Petkova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Slavii Praga doszło do zmiany. Ibrahim Traore wszedł za Josefa Hušbauera. W 90. minucie kartką został ukarany Stivan Petkov, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w 90. minucie spotkania, gdy Milan Szkoda zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Gigli Ndefe78′
 63′ Ladislav Takács
Milan Rundić
58′ 88′ Josef Hušbauer
Adriel D'Avila Ba Loua64′
52′ 56′ Peter Oladeji Olayinka
Vojtěch Smrž
56′ Mick van Buren
Ján Krivák
56′ Lukáš Provod
Marek Hanousek80′
88′ Ibrahim Benjanim Traoré
Vukadin Vukadinovic64′
Abdulla Yusuf Helal
Tomáš Weber
56′  90′ (k.) Milan Szkoda
Stivan Petkov87′ 90′

Jedenastka Slavii Praga zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 15 celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników MFK Karwina była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.