Liga czeska - 18. kolejka 2. ligi: MFK Vítkovice - Viktoria Żiżkov Praga 0-1 (0-0)

26 maja na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbył się mecz 18. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Vitkovice i Viktorii Żiżkov. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Viktorii Żiżkov 1-0. Starcie obejrzało 139 widzów.

18. kolejka Czechy - 2. liga
2020-05-26 17:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 139 | Arbiter: J. Musil
MFK Vítkovice
Viktoria Żiżkov Praga
0
1
O. Žežulka 85'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół Vitkovice wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż 12 razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Viktorii Żiżkov próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 21. minucie w zespole Viktorii Żiżkov doszło do zmiany. David Březina wszedł za Marka Opluštila.

W 30. minucie Matěj Helebrand zastąpił Jakuba Bolfa. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Romanowi Holišowi z drużyny gospodarzy. Była to 44. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Jakub Urbanec został zmieniony przez Egona Vůcha, a za Josefa Bazala wszedł na boisko Jaroslav Diviš, co miało wzmocnić zespół Viktorii Żiżkov. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Olivera Putyerę na Lukáša Buchvaldka. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Bolfa z Vitkovice, a w 80. minucie Egona Vůcha z drużyny przeciwnej.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Ondřej Žežulka dla jedenastki Viktorii Żiżkov. Bramka padła w tej samej minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Václavowi Cvernie z Vitkovice.

W 89. minucie Jakub Matoušek został zmieniony przez Radima Plesníka, co miało wzmocnić drużynę Vitkovice. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fərida Nəbiyeva na Davida Bezdičkę.

Václav Dudl
87′ Václav Cverna
Marek Opluštil
Matěj Helebrand
Michal Řezáč
44′ Roman Holiš