Liga czeska - 18. kolejka 2. ligi: FK Varnsdorf - FC Hradec Králové 1-2 (0-1)

W spotkaniu 18. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 26 maja, zespół Varnsdorfu przegrał z Hradcem Kralove 1-2 (0-1). Mecz na Stadionie v Kotlině obejrzało 149 widzów.

18. kolejka Czechy - 2. liga
2020-05-26 17:00 | Stadion: Stadion v Kotlině | Widzów: 149 | Arbiter: J. Petřík
J. Mejdr 72'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków drużyna Varnsdorfu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Hradca Kralove otworzyli wynik. W 12. minucie Adam Vlkanova dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hradca Kralove.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartką został ukarany Robert Jukl, zawodnik gości. W 52. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Robert Jukl osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 47. minucie. W 59. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Martin Kouřil.

W 60. minucie Matěj Kubista zastąpił Adama Ondráčeka. W tej samej minucie Christián Frýdek został zmieniony przez Ottona Urmę, co miało wzmocnić zespół Hradca Kralove. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Bredę na Patrika Schöna. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał David Breda z drużyny gospodarzy.

Zawodnicy Hradca Kralove odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Mejdr.

Między 78. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Varnsdorfu: Petr Heppner, Ondřej Bláha, na ich miejsce weszli: Matěj Šimon, Daniel Novák. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fahrudina Đurđevicia, Adama Vlkanovy zajęli: Jakub Šípek, Dominik Soukeník. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adama Vlkanovę z Hradca Kralove, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Jakuba Baraca z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

František Čech
 59′ (k.) Martin Kouřil
Jan Král
Ondřej Bláha
Jakub Martinec
67′ David Breda
Christián Frýdek
90′ Jakub Barac
Robert Jukl47′ 52′
Ondřej Kocourek
Jakub Rada
Erik Micovčák
Adam Vlkanova  12′ 86′

Piłkarze gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Hradca Kralove w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.