Liga czeska - 18. kolejka 2. ligi: Dukla Praga - FC Vysočina Jihlava 2-1 (1-1)

25 maja na Stadionie Juliska w Pradze odbył się pojedynek 18. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Dukli Praga i Vysocinej Jihlavy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dukli Praga 2-1.

L. Zoubele 7'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania zespół Dukli Praga wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Dukli Praga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Daniel Souček.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W siódmej minucie Lukáš Zoubele wyrównał wynik meczu.

W 27. minucie za Vojtěcha Křišťála wszedł Waly Diouf. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Danielowi Fišlowi z drużyny gospodarzy. Była to 39. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie wynik ustalił Lukáš Holík. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 61. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Vysocinej Jihlavy: Luis Arroyo, Jakub Rezek, Petr Tlustý, Jan Javůrek, na ich miejsce weszli: Matěj Koubek, Stanislav Klobása, Lukáš Vaculík, Fares Shudeiwa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bastiana Ayonga, Dominika Preislera, Daniela Součeka zajęli: Marek Fábry, Filip Hašek, Ondřej Ullman. Na kwadrans przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Tomáša Smejkala, piłkarza gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Jan Javůrek
39′ Daniel Fišl
Vojtěch Křišťál
Daniel Kozma
Filip Novotný
Dominik Preisler
Karel Pojezný
 6′ Daniel Souček
Petr Tlustý
Samuel Dancák
Matúš Lacko
Mohamed Doumbia
Jakub Rezek
 47′ Lukáš Holík
Tomáš Smejkal75′
Daniel Tetour
Lukáš Zoubele  7′
Bastian Karsten Ayong
Luis Aldair Arroyo Cabeza

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Dukli Praga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości dokonała pięciu zmian.