Liga czeska - 18. kolejka: 1. FK Pribram - AC Sparta Praga 0-1 (0-1)

W pojedynku 18. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 30 listopada, drużyna FK Pribram przegrała ze Spartą Pragą 0-1 (0-1). Mecz na Energon Aréna w Przybramiu obejrzało 4 865 widzów.

18. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-11-30 17:00 | Stadion: Stadion Na Litavce | Widzów: 4865 | Arbiter: O. Pechanec
1. FK Pribram
AC Sparta Praga
0
1
M. Hasek 30'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 starć jedenastka Spartej Pragi wygrała 21 razy i zanotowała dwie porażki oraz 15 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 24. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Martin Hasek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartej Pragi, strzelając gola w 30. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Spartej Pragi.

W 65. minucie Miroslav Slepiczka zastąpił Romana Květa. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Milanowi Hečy, piłkarzowi gości.

W 69. minucie w jedenastce Spartej Pragi doszło do zmiany. Srđan Plavšić wszedł za Guélora Kangę. W tej samej minucie trener FK Pribram postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Filip Stuparević, a murawę opuścił Radek Voltr. Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 79. minucie Benjamin Tetteh został zmieniony przez Lukáša Juliša, a za Martina Frýdeka wszedł na boisko Libor Kozak, co miało wzmocnić drużynę Spartej Pragi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Soufiane'a Dramégo na Dominika Kříža. W drugiej połowie nie padły bramki.

Martin Frýdek Jr.82′ 90′
90′ Jaroslav Tregler
Martin Hasek  30′
16′ Marko Alvir
Guélor Kanga Kaku69′
78′ 82′ Soufiane Dramé
Ladislav Krejčí24′
20′ Jan Rezek
Georges Constant Mandjeck
69′ Radek Voltr
Michal Sáček
Martin Zeman
Adam Hložek
65′ Miroslav Slepiczka
Jens David Joacim Moberg-Karlsson
82′ Dominik Kříž
Srđan Plavšić69′
65′ Roman Květ
Martin Graiciar
Adam Petrák
Lukáš Juliš79′
69′ Filip Stuparević
Libor Kozak90′

Zespół Spartej Pragi był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom FK Pribram w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.