Liga czeska - 17. kolejka 2. ligi: Viktoria Żiżkov Praga - Dukla Praga 5-2 (2-2)

W meczu 17. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 7 marca, drużyna Viktorii Żiżkov zwyciężyła z Duklą Praga 5-2 (2-2). Mecz na eFotbal aréna w Pradze obejrzało 1 921 widzów.

M. Fábry 16'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć zespół Viktorii Żiżkov wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo aż dziewięć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Aleš Nešický.

W 10. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Dukli Praga Daniel Kozma.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 14. minucie bramkę kontaktową zdobył Lukáš Holík. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zawodnicy Dukli Praga odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Marek Fábry.

Od 37. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Żiżkov w 48. minucie spotkania, gdy Igor Sukenník zdobył trzecią bramkę. W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ondřeja Žežulkę z Viktorii Żiżkov, a w 56. minucie Daniela Kozmę z drużyny przeciwnej.

W 63. minucie w drużynie Dukli Praga doszło do zmiany. Filip Hašek wszedł za Marka Fábrego. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Dominika Preislera, zawodnika gości.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 69. minucie wynik na 4-2 podwyższył Augusto Quintero.

W 74. minucie Daniel Souček został zmieniony przez Karstena Ayonga. W 75. minucie Jaroslav Diviš został zmieniony przez Davida Bezdičkę, a za Luisa Gila wszedł na boisko David Čapek, co miało wzmocnić zespół Viktorii Żiżkov. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Doumbię na Ondřeja Ullmana.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Augusto Quintero z Viktorii Żiżkov. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Viktorii Żiżkov doszło do zmiany. Fərid Nəbiyev wszedł za Egona Vůcha.

W 88. minucie kartkę dostał Samuel Dancák z zespołu gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-2.

Jiří Piroch45′
53′ Ondřej Žežulka
Dominik Preisler66′
Luis Miguel Gil
Daniel Souček
 8′ 40′ Aleš Nešický
Samuel Dancák88′
 69′, 85′ 38′ Augusto Alexi Quintero Batioja
Mohamed Doumbia
 48′ Igor Sukenník
Lukáš Holík  14′
Egon Vůch
Daniel Tetour
Jaroslav Diviš
Marek Fábry  16′ 37′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Dukli Praga w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.