Liga czeska - 17. kolejka: 1. FC Slovácko - FK Jablonec 1-1 (1-1)

25 listopada na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu odbyło się spotkanie 17. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FC Slovácko i Jablonca. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 3 874 widzów.

17. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-11-25 18:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Widzów: 3874 | Arbiter: O. Pechanec
1. FC Slovácko
FK Jablonec
1
1
P. Reinberk 32'
M. Doležal 12'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna Jablonca wygrała 14 razy i zanotowała cztery porażki oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jablonca w 12. minucie spotkania, gdy Martin Dolezal strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Jabloncowi w tym sezonie, pojawił się Vojtěch Kubista, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 25. minucie Tomasza Huebschmana.

Niedługo później Petr Reinberk wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Slovácko, zdobywając bramkę w 32. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Między 48. a 53. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 58. minucie za Alejandra Acostę wszedł Dominik Plestil.

Trener FC Slovácko postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Patrika Hellebranda i na pole gry wprowadził napastnika Tomáša Zajíca, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 64. minucie Milan Petrżela został zmieniony przez Jana Kalabiškę, a za Ondřeja Šašinkę wszedł na boisko Pavel Dvořák, co miało wzmocnić drużynę FC Slovácko. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Chramostę na Tomáša Pilíka. W drugiej połowie nie padły gole.

Tomáš Břečka51′
50′ Michal Kadlec
Libor Holík48′
Jiří Krejčí
Jakub Jugas
 32′ Petr Reinberk
Dominik Plechatý
Vlastimil Daníček
Alejandro Rafael Acosta Cabrera58′
Marek Havlík
Tomasz Huebschman25′
60′ Patrik Hellebrand
Jakub Považanec
Jan Navrátil
Jan Sykora
53′ 64′ Milan Petrżela
Jan Chramosta90′
80′ Ondřej Šašinka
Kasper Hämäläinen
64′ Jan Kalabiška
David Macháček
Lukáš Sadílek
Tomáš Pilík90′
80′ Pavel Dvořák
Dominik Pleštil58′
60′ Tomáš Zajíc
Oliver Velich

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.