Liga czeska - 16. kolejka: Viktoria Pilzno - Slovan Liberec 4-1 (2-1)

W spotkaniu 16. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół Viktorii Pilzno wygrał z Slovanem Liberec 4-1 (2-1). Mecz na Doosan Aréna w Pilznie obejrzało 7 463 widzów.

A. Băluță 10'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 pojedynków zespół Viktorii Pilzno wygrał 18 razy i zanotował 16 porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartkę dostał Oscar Dorley, zawodnik gości.

Już na początku meczu to piłkarze Slovanu Liberec otworzyli wynik. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Mihail Băluță.

Zawodnicy Viktorii Pilzno odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie gola wyrównującego strzelił Roman Procházka.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Romana Hubnika z Viktorii Pilzno, a w 29. minucie Mihaila Băluțę z drużyny przeciwnej. Mihail Băluță z Slovanu Liberec po pół godzinie gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 29. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Pilzno w 44. minucie spotkania, gdy Tomáš Hořava zdobył drugą bramkę.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie wynik na 3-1 podwyższył Michael Krmenčík. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 57. minucie Oscar Dorley został zmieniony przez Radima Breite'a. Niedługo później trener Slovanu Liberec postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Jakub Pešek, a murawę opuścił Tomas Malinsky. A trener Viktorii Pilzno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dominika Janoska. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Tomáš Hořava. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

W 84. minucie Petar Musa został zmieniony przez Akhmeda Alibekova, co miało wzmocnić zespół Slovanu Liberec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Krmenčíka na Tomáša Chorego oraz Adama Hlouszka na Jana Kovaříka. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Lukaszowi Hejdzie z drużyny gospodarzy. Była to 87. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Adam Hlouszek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viktorii Pilzno, strzelając kolejnego gola w 90. minucie meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Filip Nguyen
87′ Lukasz Hejda
Matěj Chaluš
 90′ 90′ Adam Hlouszek
Matěj Hybš
24′ Roman Hubnik
Taras Kacharaba
David Limbersky
Jan Mikula
Radim Řezník
Mihail Alexandru Băluță  10′ 29′ 30′
 44′ 79′ Tomáš Hořava
Murphy Oscar Dorley7′ 57′
Lukáš Kalvach
Tomáš Malinský71′
Joel Ngandu Kayamba
Youssouf Kamso Mara
 22′ Roman Prochazka
Petar Musa84′
 53′ 89′ Michael Krmenčík
Roman Potočný
Dominik Sváček
Milan Knobloch
Luděk Pernica
Michal Fukala
79′ Dominik Janošek
Martin Koscelník
90′ Jan Kovařík
Akhmed Alibekov84′
Jean-David Beauguel
Radim Breite57′
89′ Tomáš Chorý
Jakub Pešek71′
Ondřej Mihálik
Jan Kuchta

Zespół Viktorii Pilzno był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Slovanu Liberec, a zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.