Reklama

Reklama

Liga czeska - 16. kolejka: Banik Ostrawa - MFK Karwina 3-0 (1-0)

W meczu 16. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 8 listopada, drużyna Banika Ostrawa wygrała z MFK Karwina 3-0 (1-0). Mecz na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie obejrzało 8 863 widzów.

W  meczu 16. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 8 listopada, drużyna Banika Ostrawa wygrała  z MFK Karwina  3-0 (1-0). Mecz na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie obejrzało 8 863 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Banika Ostrawa wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Martin Kouřil z jedenastki gości. Była to 25. minuta starcia.

Reklama

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Banika Ostrawa w 26. minucie spotkania, gdy Jakub Pokorný zdobył pierwszą bramkę. Na murawie, jak to często zdarzało się Banikowi Ostrawa w tym sezonie, pojawił się Denis Granečný, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 29. minucie Tomáša Smolę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 36. minucie Martin Kouřil został zastąpiony przez Pavela Dreksę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Banika Ostrawa.

W 51. minucie Rudolf Reiter został zmieniony przez Daniela Holzera, co miało wzmocnić jedenastkę Banika Ostrawa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michala Petráňa na Adriela Ba. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Hrubego z Banika Ostrawa, a w 66. minucie Pavela Dreksę z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Banika Ostrawa, strzelając kolejnego gola. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Jiří Fleišman.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce MFK Karwina doszło do zmiany. Vukadin Vukadinovic wszedł za Petra Galuškę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie Jakub Pokorný po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0.

W samej końcówce spotkania w zespole Banika Ostrawa doszło do zmiany. Václav Procházka wszedł za Nemanję Kuzmanoviča. W 90. minucie sędzia ukarał kartką Jakuba Pokornego, zawodnika Banika Ostrawa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Drużyna MFK Karwina zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

Obie drużyny będą miały 15-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 24 listopada zespół Banika Ostrawa będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie FK Teplice. Tego samego dnia Viktoria Pilzno zagra z drużyną MFK Karwina na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL