Liga czeska - 16. kolejka: Banik Ostrawa - MFK Karwina 3-0 (1-0)

W meczu 16. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 8 listopada, drużyna Banika Ostrawa wygrała z MFK Karwina 3-0 (1-0). Mecz na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie obejrzało 8 863 widzów.

16. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-11-08 18:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 8863 | Arbiter: P. Franek
Banik Ostrawa
MFK Karwina
3
0
J. Pokorný 26',88'
J. Fleišman 67'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Banika Ostrawa wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Martin Kouřil z jedenastki gości. Była to 25. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Banika Ostrawa w 26. minucie spotkania, gdy Jakub Pokorný zdobył pierwszą bramkę. Na murawie, jak to często zdarzało się Banikowi Ostrawa w tym sezonie, pojawił się Denis Granečný, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 29. minucie Tomáša Smolę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 36. minucie Martin Kouřil został zastąpiony przez Pavela Dreksę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Banika Ostrawa.

W 51. minucie Rudolf Reiter został zmieniony przez Daniela Holzera, co miało wzmocnić jedenastkę Banika Ostrawa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michala Petráňa na Adriela Ba. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Hrubego z Banika Ostrawa, a w 66. minucie Pavela Dreksę z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Banika Ostrawa, strzelając kolejnego gola. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Jiří Fleišman.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce MFK Karwina doszło do zmiany. Vukadin Vukadinovic wszedł za Petra Galuškę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie Jakub Pokorný po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0.

W samej końcówce spotkania w zespole Banika Ostrawa doszło do zmiany. Václav Procházka wszedł za Nemanję Kuzmanoviča. W 90. minucie sędzia ukarał kartką Jakuba Pokornego, zawodnika Banika Ostrawa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Martin Pastornický
 67′ Jiří Fleišman
Martin Kouřil25′ 36′
Lukáš Pazdera
Ján Krivák
 26′, 88′ 90′ Jakub Pokorný
Gigli Ndefe
Patrizio Stronati
Milan Rundić
62′ Robert Hrubý
Martin Bukata
Adam Jánoš
Petr Galuška72′
51′ Rudolf Reiter
Marek Janečka
Dame Diop
Ondřej Lingr
89′ Nemanja Kuzmanovič
Vojtěch Smrž
29′ Tomáš Smola
Michal Petráň55′
Viktor Budinský
Libor Hrdliczka
29′ Denis Granečný
Matúš Čonka
89′ Václav Procházka
Pavel Dreksa36′ 66′
Martin Šindelář
Adriel D'Avila Ba Loua55′
51′ Daniel Holzer
Marek Hanousek
Milan Lalkovič
Vukadin Vukadinovic72′

Stivan Petkov

Drużyna MFK Karwina zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.